Лъчезар Вълчев с първи европейски медал при мъжете

Отличен дебют за 18-годишния състезател по лека атлетика от СКЛА“Лудогорец“ Лъчезар Вълчев на международно състезание при мъжете.

Лъчезар е част от националния отбор, който участва в Европейското отборно първенство по лека атлетика в Полша. Състезанието е за Втора дивизия, в която участват националните тимове на Румъния, Естония, Унгария, Дания, Словения, Литва, Словакия, Латвия, Хърватия, Исландия, Сърбия, Кипър, Молдова, Украйна, Люксембург и България.

Младият разградчанин, който е европейски шампион в тройния скок за юноши до 18 години от Йерусалим през 2022 г.,  спечели първия медал за българския отбор на шампионата в Полша. С постижение от 15,57 м. от втори опит Лъчезар Вълчев се класира на трето място в коронната си дисциплина троен скок, с което добави 14 точки към актива на българския национален отбор.

Подготовката си Лъчезар извърши благодарение на Лудогорско пиле известна с марката си “Амета” – напомня неговият наставник Красен Цонев, който е в Полша заедно със своя възпитаник.