Лудогорец с 10-та поредна победа

Лудогорец победи Пирин с 2:0 в Благоевград след силно второ полувреме и върви по график в защитата си на титлата – съобщава клубният сайт. “Орлите” вече имат 10 поредни победи в първенството. Още в началото срещата беше прекъсната за около 10 минути заради военна димка, която домакините активираха. Това сякаш разстрои игровия ритъм и дълго време реални голови положения нямаше. Все пак в 35-ата минута Тодор Неделев изпълни добре пряк свободен удар, който обаче мина над вратата. След това Неделев даде чудесен пас към Сон, чийто изстрел бе отразен от Ковальов.

В 52-ата минута Юго Комано излезе на много чиста позиция, но Серджио Падт се намеси решително. Само 6 минути след това Лудогорец поведе. Рик проби добре отляво, а в опита си да избие топката, Николай Бодуров си отбеляза автогол. След това Дончев можеше да изравни, но не нанесе добър изстрел.

В 74-ата минута Педро Нареси направи 2:0. Той получи страхотен пас с пета от Руан и без проблеми отбеляза.