ЦИК изтегли номерата в бюлетината, ето ги

Централната избирателна комисия (ЦИК) изтегли чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за предстоящите президентски и парламентарни избори на 14 ноември. Формациите, които имат кандидат за президент, ще се явят с един номер на двата вида избори.

Ето и пълният списък на кандидатите за президент и вицепрезидент, издигнати от инициативни комитети (ИК), политически партии (ПП) и коалиции от партии (КП), според поредността им в бюлетината:

№1 Йоло Денев и Марио Филев (ИК)

№2 Николай Малинов и Светлана Косева (ПП „РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО“)

№3 Росен Миленов и Иван Иванов (ИК)

№4 Валери Симеонов и Цветан Манчев (КП „ПАТРИОТИЧЕН ФРОНТ – НФСБ, БДС „РАДИКАЛИ“ и БНДС „ЦЕЛОКУПНА БЪЛГАРИЯ“)

№5 Костадин Костадинов и Елена Гунчева (ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“)

№6 Румен Радев и Илияна Йотова (ИК)

№7 Горан Благоев и Ивелина Георгиева (КП „НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“)

№8 Благой Петревски и Севина Хаджийска (ПП БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ)

№9 Марина Малчева и Савина Луканова (ИК)

№10 Александър Томов и Лъчезар Аврамов (ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА“)

№11 Волeн Сидеров и Магдалена Ташева (ПП „АТАКА“)

№12 Боян Станков – Расате и Елена Ваташка (ИК)

№13 Жельо Желев и Калин Колев (ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“)

№14 Светослав Витков и Веселин Белоконски (ПП „ГЛАС НАРОДЕН“)

№15 Анастас Герджиков и Невяна Митева (ИК)

№16 Луна Йорданова и Иглена Илиева (ИК)

№17 Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова (ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“)

№18 Цвета Кирилова и Георги Татунов (ИК)

№19 Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе (ИК)

№20 Мария Колева и Ганчо Попов (ПП „ПРАВОТО”)

№21 Милен Михов и Мария Цветкова (ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“)

№22 Георги Георгиев и Стоян Цветков (ПП “БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ”)

№23 Веселин Марешки и Полина Цанкова (ПП „ВОЛЯ”)

Ето и номерата, под които ще се явят формациите, които не са излъчили претендент за “Дондуков” 2:

№24 ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“

№25 КП „ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА“

№26 ПП „МИР“

№27 ПП „БЛАГОДЕНСТВИЕ – ОБЕДИНЕНИЕ – ГРАДИВНОСТ“

№28 ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“

№29 ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

№30 КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“

№31 КП „ИЗПРАВИ СЕ БГ! НИЕ ИДВАМЕ!“

№32 КП ГЕРБ – СДС

№33 КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“

№34 ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“

№35 ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“

№36 ПП “БРИГАДА”

 3,962 total views,  4 views today

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *