64 медала за година спечелиха разградските борци

Много успешна състезателна година отчита Спортен клуб по борба „Лютфи Ахмедов“ – съобщават от клуба. Разградските борци са спечелили общо 64 медала във всички възрастови групи от държавния и международния спортен календар и турнири. По този начин СКБ“Лютфи Ахмедов“ се доказа като един от водещите клубове по борба в страната.

С най-значими постижения и тази година е Фатме Шабан. В този период тя се състезава в категория до 59 кг. в три възрастови групи. Включена е и в разширения състав на националния отбор по борба за жени, който се подготвя за Олимпийските игри в Париж през 2024г. 20-годишната бивша възпитаничка на Спортно училище гр. Разград вече е в ролята на „треньор-състезател“, отговаря за женската борба в клуба, а самата тя се подготвя с личен треньор Дениз Хамид. Девойки до 21, девойки до 23 и ЖЕНИ,

Ето постиженията й през годината на национално ниво: 1-во място ЖЕНИ на ДЛОШ, 1-во място ЖЕНИ на ДЛП, 1-во място Девойки до 23 години на ДЛОШ, 1-во място Девойки до 21 години на ДЛП. Малшанс раздели Фатме Шабан от медалите на Европейските първенства до 20 и до 23 г., където с минимален резултат и съдийски решения загуби полуфиналните битки срещу домакините на проведените първенства и се класира на 5-то място при девойки и 5-то място при ЖЕНИ до 23 години. След всички проведени състезания от международния календар 20-годишната Фатме Шабан се нареди на 3-та позиция във Световната ранг листа до 23-годишните ЖЕНИ.

Огромен тласък в своята спортна дейност записа и Сейко Калинов – съобщават от СКБ“Лютфи Ахмедов“. Той се класира на 1-во място на ДЛП и 1-во място на ДЛОШ и два пъти обявен за най-техничен състезател при момчета до 15 години. Той също е възпитаник на Спортно училище гр. Разград.  Тази година представи България на Балканско първенство, където стана 2-ри, след което се класира на 5-то място и на Европейско първенство за момчета до 15г.

Ето и останалите призьори от държавни първенства:

Филиз Кямил – 2-во място ДЛОШ, 2-ро Място ДЛП и  5-то място Балканско първенство кадетки до 17г.

Айшегюл Юмер – 3-то място девойки и 3-то място Жени 72кг.

Хамди Басри – 3-то място ДЛОШ Юноши 74кг.

Ерай Кямил – 3-то място ДЛОШ Юноши 86кг.

През състезателна година освен Фатме Шабан от началото на септември е назначен и още един нов, но познат с успехите си в миналото като треньор на много шампиони и национални състезатели, треньор – Александър Михайлов (Халил Мусов). Той е син на един от най-добрите треньори по борба на Разград и България Муса Алиев. С назначаването на двамата нови треньори ръководството на клуба по борба цели безупречно да съчетае младостта и опита.