Лудогорец с пета поредна победа в първенството при Петев

Лудогорец победи Локомотив София с 1:0 в Разград след попадение на Игор Тиаго – съобщава клубният сайт.

Голът на бразилеца пък е под №11 за него през сезона в efbet Лига и дойде след 34-ия удар посока вратата на столичани в хода на тази среща. Общо в тази среща “орлите” имаха 35 шута посока вратата на направилия страхотен мач Бубакар Гайе. Това бе пети пореден успех в efbet Лига за “орлите” под ръководството на новия треньор Ивайло Петев.

През първата част попадение на Спас Делев беше отменено поради засада при градежа на нападението, а в края на частта Селсо Рапосо беше изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Спас Делев.

През втората част пък се разрази същинска вихрушка пред вратата на Бубакар Гайе, като логично „железничарите“ приеха играта дълбоко в наказателното си поле, но пропукването в отбраната след корнера в 81-ата обаче беше достатъчно за „орлите“ да вземат трите точки. Накрая реферът Димитров даде дузпа за Лудогорец, но след намеса на ВАР я отмени.

ЛУДОГОРЕЦ 1:0 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)
1:0 Тиаго (81)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 2. Пипа, 24. Вердон, 22. Русо, 16. Витри, 8. Гонсалвеш, 6. Пиотровски, 37. Текпетей, 90. Делев, 9. Тиаго

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гайе, 33. Алан, 5. Малембана, 15. Иванов, 13. Рапосо, 22. Найденов, 8. Райнов, 39. Вутов, 94. Ненов, 11. Франса, 29. Костов