Пет медала за младите лудогорски борци от международен турнир в Гълъбово

Пет медала спечелиха младите борци от Лудогорието от участието си в 19-тото издание на Международния турнир „Злати Д.Ройдев“, който се проведе в края на миналата седмица в град Гълъбово.

В надпреварата  са участваха 125 момчета от 4 държави: Северна Македония, Турция, Молдова и България.

Лудогорието бе представено от три отбори – от Разград, Исперих и Острово.

Двама от състезателите спечелиха златни медали в категориите си. Аксел Кадир от СКБ“Осман Дуралиев“ гр. Исперих с треньор Бехчет Хамид стана първи в категория 52 кг. В кат. 62 кг. пък показа класа и грабна златния медал Сейко  Бисеров – ученик в Спортно Училище и състезател в СКБ“Лютви Ахмедов“ гр. Разград, възпитаник на треньора Нермидин Якуб.

На крачка от златен медал остана Джем Джунейт -състезател на СКБ“Агросем“ Острово с треньор Недрет Али. Младият борец инфарктно загуби финалната битка в категория до 41 кг. и се задоволи със сребърен медал.

На трето място се класира Едиз Джиджикьосев – състезател на разградската школа с треньор Нермидин Якуб в категория 48 кг. Само с една загуба грабна бронзовото отличие и Анъл Назиф – кат. 62 кг състезател на СКБ“Осман Дуралиев“ гр. Исперих