“Лудогорец” загуби с 1:3 на старта на първенството

Лудогорец започна първенството със загуба – съобщава клубният сайт.

Шампионите паднаха с 1:3 от Ботев във Враца. Домовчийски откри резултата в 43-ата минута след спортно положение за засада. Генов и Атанасов отбелязаха другите два гола за домакините през второто полувреме. Почетното попадение за Лудогорец бе дело на Каули от дузпа в даденото от рефера продължение.

“Орлите” играха близо час с човек по-малко. В 34-ата минута за два жълти картона бе изгонен Светослав Дяков.

Мачът премина при непрекъснат дъжд.

Официален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Бернард Текпетей, който започна титуляр и остана на терена 60 минути.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Валери Домовчийски (43′)
2:0 Даниел Генов (47′)
3:0 Петър Атанасов (82′)
3:1 Каули (93′) -дузпа

БОТЕВ: Красимир Костов, Аласане Ндиайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (66 – Том), Винцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев (40 – Владислав Узунов), Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа (81 – Христо Златински), Петър Атанасов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Антон Недялков, Светослав Дяков, Абел Анисе (59 – Алекс Сантана), Мавис Чибота, Бернард Текпетей (59 – Доминик Янков), Каули Оливейра, Якуб Шверчок (42 – Стефан Баджи)

Жълти картони: Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Димитър Буров (Ботев); Светослав Дяков, Каули Оливейра (Лудогорец);

Червен картон: Светослав Дяков (Лудогорец).