90 деца снимаха Разград, най-добрите получиха награди

Кметът на Община Разград Денчо Бояджиев и Председателят на Общински съвет-Разград Стоян Ненчев връчиха наградите на победителите във фотоконкурса „Разград – уловени мигове“ – съобщават от пресцентъра на Община Разград.
В деветото издание на конкурса, който се организира от ЦПЛР Център за ученическо техническо и научно творчество със съдействието на Община Разград, участваха 90 млади фотографи със 178 творби, представящи Разград през очите на младите хора. Произведенията им са подредени във фоайето пред залата на Общински съвет-Разград и бяха разгледани и от общинските съветници и гостите за Деня на Разград от три чуждестранни делегации.
Освен от Разград в конкурса са участвали и ученици от съседните общини Исперих и Самуил.
Творбите бяха оценявани от жури с председател фотографът Петя Радкова и членове – художникът Петко Антонов и педагогът Даниела Кившанова.
Поздрав към талантливите фотографи отправиха с песен Татяна Славова от класа по пеене към ЦПЛР Център за работа с деца, а със стих, посветен на Разград с автор Дулинко Дулев – Николай Симеонов от клуб „Слово“ в ЦПЛР ЦУТНТ-Разград.
Кметът Денчо Бояджиев връчи наградите и грамотите на най-добрите фотографи, а Председателят на Общинския съвет Стоян Ненчев – на ръководителите на 17-те образователни институции, чиито възпитаници участваха в конкурса.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ето имената на авторите на най-добрите фотографии:
Възрастова група I – IV клас
I място – Алейна Ферхатова Хюсеинова – ІV клас, ОУ ”Иван Сергеевич Тургенев” – „Античният Абритус”;
II място – Мария-Анастасия Христова Крумова – I клас, ОУ ”Васил Левски” – „Тъжен”;
ІII място – Мелда Хасанова Хюсеинова – IV клас, ОУ ”Никола Вапцаров” –
„Абритус след дъжда”;
Поощрителна награда: Симона Димитрова Занкова – ІI клас, ОУ „Никола Вапцаров” – „Танцът на капчиците”
Възрастова група V – VIII клас
I място – Ивайла Йорданова Йорданова – V клас, ППМГ ”Академик Никола Обрешков” – „Чичковци в разговор”;
II място – Тихомир Галинов Георгиев – VI клас, ОУ ”Никола Вапцаров” – „Миг от залеза”;
ІII място – Дамян Ивков Пенев – V клас, ОУ ”Никола Икономов” – „Зимна
приказка до река Бели Лом”;
Поощрителна награда: Преслава Николаева Колева – VII клас, ОУ ”Васил Левски” – „Разград от високо”;
Поощрителна награда : Атанас Ангелов Николов – VIII клас, ПГХТБТ „Мария Кюри” – „Стар приятел”

Възрастова група ІX – XII клас
I място – Арзу Ахмедова Ахмедова – X клас, ПГО ”Станка Николица Спасо-Еленина” – „Коледна магия в Разград”;
II място – Станимира Начева Начева – X клас, ПГПЧЕ ”Екзарх Йосиф” – „Крилати мечти”;
ІII място – Бурчин Нуридинова Расимова – ІX клас, Профилирана гимназия ”Васил Левски”, град Исперих – „Ликът на Разград”
Поощрителна награда: Никол Росенова Радева – X клас, НПТГ ”Шандор Петьофи” – „Поклон пред делото им свято”;
Поощрителна награда: Аслъ Мехмедова Салиева – X клас, ПГХТБТ ” Мария Кюри” – „Блян”

 999 total views,  1 views today

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *