5 медала за лудогорската борба от шампионата за юноши и девойки: 4 за Разград, 1 за Лозница

Поредно успешно първенство за лудогорската борба. Два от клубовете в региона – СКБ“Лютфи Ахмедов“-Разград и СКБ“Кубадън“-Лозница – се завърнаха от Държавно лично първенство по борба за юноши и девойки с общо 5 медала. Шампионатът се проведе в Сливен през уикенда, в него  взеха участие над 210 състезатели от 35 клуба от страната

СКБ„Лютфи Ахмедов“ участва с 6 състезатели –  4 девойки и двама юноши, всички те са и ученици в Спортно училище-Разград.

Фатме Шабан спечели шампионска титла извоюва в по-горна за нея категория – до 59 кг, след 4 убедителни победи и без допусната точка за противничките й. Освен златния медал спортистката на Разградска област за 2021 г. получи и купа за най-резултатен състезател на първенството.

Веднага след проявата Фатме Шабан бе повикана на лагер-сбор с женския национален отбор по борба, с който ще се подготвя за Международния турнир по борба за мъже и жени „Дан Колов“.

Със златен медал се окичи и Хюсеин Динчер в кат. до 61 кг. По пътя към отличието той постигна три убедителни победи, а на финала тушира своя съперник.

Сребърно отличие от първенството спечели Мелиса Ярадан в категория до 68 килограма, а съотборничката й Айшегюл Нихат стана трета в същата категория.

Другият клуб от Лудогорието, който участва в републиканското първенство – СК“Кубадън“-Лозница с треньор Севджан Адем, спечели бронзов мела. Извоюва го Джанер Ахмед в категория до 53 кг.