“Лудогорец” обърна “Септември”

Лудогорец постигна обрат срещу Септември и прибави три точки към актива си – съобщава клубният сайт. „Орлите“ победиха с 3:1 и се върнаха на второ място в класирането.

Гостите от София поведоха в 16-ата минута. Тогава главният съдия след консултация с ВАР отсъди дузпа за Септември след фаул на Дени Групер. Зад топката застана Асен Чандъров, чийто удар бе в целта.

„Орлите“ изравниха в 39-ата минута, когато Матиас Тисера с красив шут от въздуха направи Шейтанов безпомощен.

Пълният обрат стана факт в 51-ата минута, когато Оливие Вердон вкара от дузпа, отсъдена за задържане на Тисера от страна на Асен Георгиев.

Крайното 3:1 фиксира Мануел Шоу в 63-ата минута, след като отклони топката в мрежата при центриране на Спас Делев от корнер.

В мача участие не взеха няколко основни футболисти. Извън групата останаха капитанът Антон Недялков и Каули Оливейра, на които бе дадена почивка. Кирил Десподов също не бе в състава, тъй като се възстановява от контузия. Той обаче ще бъде на линия за двубоя с Рома на „Олимпико“.

С победата си днес Лудогорец се доближи отново на две точки от лидера ЦСКА – София. “Орлите” са с 35 точки, докато “червените” са с 37, но и мач повече.