Разгромна победа на националите срещу Гибралтар на стадиона в Разград

Националният отбор на България записа разгромна победа в първия мач под ръководството на новия селекционер Младен Кърстаич. На стадион “Хювефарма Арена” в Разград младият ни тим надделя над Гибралтар с 5:1, като имаше възможност да направи резултата още по-изразителен – съобщава Официалната страница на българските национални отбори по футбол www.teambulgaria.bg.

В дебюта си сръбският специалист заложи на нова система с трима централни бранители – Валентин Антов, Петко Христов и Антон Недялков, които действаха пред вратаря Наумов. По двата фланга Кърстаич заложи на Иван Турицов и на младия Марин Петков; в центъра на терена стартираха Илия Груев, Филип Кръстев и Илиян Стефанов, а в нападение – Радослав Кирилов и капитанът Кирил Десподов.
Още от самото начало България натика съперника в неговата половина и създаде голям брой положения, които обаче не доведоха до откриване на резултата. В средата на първото полувреме нашите все пак отбелязаха – Валентин Антов засече с глава след изпълнение на ъглов удар и откри сметката си с екипа на България. Едва три минути по-късно обаче гостите изненадващо изравниха чрез Рой Чиполина след ново статично положение.

Попадението не смути нашите, които продължиха да атакуват агресивно и отново излязоха напред в резултата девет минути преди почивката, когато Кирил Десподов завърши хубав пробив на Стефанов.
След подновяването на играта тоталното игрово превъзходство на “лъвовете” се материализира – първо Радослав Кирилов с мощен удар направи 3:1, а малко след това Илиян Стефанов с глава вкара четвърти гол. Девет минути преди края и дебютантът Марин Петков увенча добрата си игра с красиво попадение, с което оформи крайното 5:1.

С тази победа България събра шест точки в групата си от турнира УЕФА Лига на нациите. На 26 септември нашите момчета гостуват на Северна Македония в директен сблъсък за второто място в групата.

БЪЛГАРИЯ 5:1 ГИБРАЛТАР

1:0 Валентин Антов (23)
1:1 Рой Чиполина (26)
2:1 Кирил Десподов (36)
3:1 Радослав Кирилов (52)
4:1 Илиян Стефанов (55)
5:1 Марин Петков (81)

Стартовите състави:

България: 1. Даниел Наумов, 15. Петко Христов, 23. Валентин Антов, 14. Антон Недялков, 16. Марин Петков, 20. Филип Кръстев, 22. Илиян Стефанов, 4. Илия Груев, 2. Иван Турицов, 11. Кирил Десподов, 10. Радослав Кирилов.

Гибралтар: 23. Дейл Коулинг, 14. Рой Чиполина, 22. Греъм Торийя, 20. Итън Брито, 5. Луи Анесли, 10. Лиъм Уокър, 12. Джейс Оливеро, 7. Лий Кашяро, 17. Киън Ронан, 6. Скот Уайзман, 15. Бернардо Лопес.