Четири медала и приз за най-резултатен състезател на Републиканско за младите борци от Лудогорието

Два златни, два сребърни медала и приз за най-резултатен състезател спечелиха борците от Лудогорието от Държано лично отборен шампионат за момчета от Търговище.

Състезанието се проведе в Търговище през уикенда,  в него взеха участие 249 състезатели от 49 клуба. Представители от Лудогорието бяха отборите на Разград, Лозница, Исперих, Острово и Самуил.

Със злато се окичи Сейко Калинов – четирикратен републикански шампион, състезател на СКБ“Лютви Ахмедов“ Разград с треньор Нермидин Якуб. Той постигна 5 убедителни победи в кат. до 62кг., три от тях с технически туш, и единодушно беше определен за най-резултатен борец на първенството.

Злато взе и Аксел Кадир в кат. до 52 кг., състезател на СКБ“ Осман Дуралиев“-Исперих с треньор Бехчет Хамид.

Със сребро се задоволиха Джем Джунейт кат. 41 кг възпитаник на СКБ“Агросем“ Острово с треньор Недрет Али, и Анъл Назиф кат. 62 кг., възпитаник на СКБ“Осман Дуралиев“ Исперих.

Добре се представиха и състезателите Емре Мехмед кат. +85кг от СКБ“Лютви Ахмедов“ Разград и Алекс Алексиев кат. 48 кг от СКБ“Кубадън“ Лозница. Те са класираха на пето място в категориите си.