С пестелива победа над “Монтана” “Лудогорец” направи поредна крачка към Десетата

Лудогорец победи с 1:0 Монтана в мач от 23-ия кръг на efbet Лига и така направи поредна крачка към десетата шампионска титла. Единствения гол в двубоя вкара Клаудиу Кешеру от дузпа в 73-ата минута – съобщава клубният сайт.

Срещата започна в спокойно темпо и изненадващо първият шанс бе за гостите. Стефан Цонков в 6-ата минута отклони топката с глава, но Кахлина внимаваше и изби в корнер. 10 минути по-късно стражът на Монтана Марио Кирев се отличи с невероятна намеса, избивайки удар на Каули Оливейра. Невероятен пропуск направи Клаудиу Кешеру в 21-ата минута. Румънецът се озова очи в очи с Кирев, но не успя да го преодолее.

Кирил Десподов блесна в 27-ата минута със страхотен пробив по десния фланг, завършил с хубаво центриране към Кешеру. Капитанът на Лудогорец шутира от движение с десния крак, но покрай вратата. В 40-ата минута Десподов опита интересен удар с глава, който обаче не намери очертанията на вратата. Минута преди почивката Давид Кики намери с дълъг диагонален пас Росен Кръстев пред наказателното поле на Лудогорец. Нападателят обаче се засуети и въпреки подкрепата на Башлиев, атаката не завърши с удар към Кахлина.

Второто полувреме започна с пропуск на шампионите. В 51-ата минута защитникът Оливие Вердон засече с глава отклонена топка след ъглов удар, но и той не намери целта. Последваха няколко смени и в двата отбора, които привидно изравниха играта, въпреки че домакините продължиха да редят атаки към вратата на Кирев.

При една от тях в 73-ата минута Раян Сехаджи влезе неразчетено в краката на Клаудиу Кешеру в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Румънецът се зае с изпълнението и не трепна, за да отрие резултата – 1:0.

Три минути преди края в игра за Лудогорец се появи Антон Недялков, който получи контузия в коляното в началото на март срещу Царско село.

ЛУДОГОРЕЦ – МОНТАНА 1:0

1:0 Клаудиу Кешеру (73’) – дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Джордан Икоко, Драгош Григоре, Иван Йорданов, Оливие Вердон, Стефан Баджи (63 – Елвис Ману), Алекс Сантана (78 – Абел Анисе), Каули Соуса (87 – Антон Недялков), Вандерсон (78 – Мавис Чибота), Кирил Десподов, Клаудиу Кешеру

МОНТАНА : Марио Кирев, Александър Башлиев, Йордан Йорданов, Стефан Цонков, Раян Сенхаджи, Давид Кики (88 – Стоян Предев), Владимир Айтов, Радослав Терзиев, Сергей Георгиев (60 – Николай Минков), Янко Ангелов, Росен  Кръстев (60 – Димитър Законов)

Жълти картони: Стефан Цонков (Монтана)