Отличен за състезателките от СКБ”Лютфи Ахмедов” – 6 медала и отборна титла

Отлично представяне на момичетата и кадетките от Спортен клуб по борба „Лютфи Ахмедов”-Разград на Държавния лично-отборен шампионат за момичета и кадетки, който се проведе вчера и днес в Бургас. Те се завръщат с 6 медала и отборна титла при кадетките. Толкова добро класиране в женската борба досега разградският отбор не е постигал.

Момичетата и кадетките са ученички в Спортно училище-Разград – уточниха техните треньори Дениз Хамид и Нермидин Якуб. На шампионата в Бургас конкуренцията е била сериозна – 125 състезателки от 25 клуба.

При момичетата разградчанки са спечелили един медал. Ягмур Шен, която е правнучка на световния шампион по борба Лютфи Ахмедов, е с бронзов медал в категория до 50 кг.

Две шампионки на България има разградската борба при кадетките – Назлъ Салимова в кат. до 40 кг. и Фатме Шабан – кат. до 53 кг. се окичиха със златните медали в категориите си. Сребърен медал спечели Мелиса Ярадан – кат. до 65 кг., а бронзов – Айшегюл Юмер до 65 кг. и Ханденур Тахирова до 69 кг.

До спор за бронзови медали стигнаха още две състезателки от Разград, но изгубиха срещите си –  Тюлин Али до 46 кг. и Бурчин Мехмед до 57кг.

В отборното класиране при кадетките СКБ”Лютфи Ахмедов” е на първо място, шампионската купа вдигнаха двамата наставници на състезателките – Дениз Хамид и Нермидин Якуб.