Мощен “Лудогорец” се класира за 1/16 финалите на Лига Европа

Лудогорец изигра нов голям мач в Европа – съобщава клубният сайт.

Шампионите завършиха 1:1 с Ференцварош в последен двубой от група Н на Лига Европа. Така Марселиньо и компания събраха осем точки и се класираха за елиминационната фаза на турнира през пролетта. Това ще бъде четвърто участие на “орлите” в тази фаза, което е рекорд за клуб от Източна Европа. До момента Виктория Пилзен бе с три участия след групите.

Двубоят, който се игра пред 7000 зрители на “Лудогорец Арена”, бе изпълнен с вълнуващи моменти. Двата отбора направиха много здрав сблъсък, като положения имаше и пред двамата вратари. За статистиката Джоди Лукоки откри резултата в 24-ата минута, след като се възползва от страхотен пас на Марселиньо. Именно бразилецът с български паспорт можеше да реши всичко в полза на шампионите в 90-ата минута, но защитник изчисти топката пред голлинията след негов техничен удар. Дълбоко в продължението на мача Ференцварош изравни, след като Сигневич се разписа с глава.

Като цяло Лудогорец показа класа и нито за момент не изпусна контрола в мача. Унгарците на няколко пъти стигнаха до положения, но вратарят Пламен Илиев пази страхотно и отчая съперника. През първото полувреме Ференцварош удари греда след шут на Фринпонг.

Така Лудогорец остава в Лига Европа и в понеделник ще разбере името на съперника си на 1/16 финалите. Той ще бъде един от следните отбори: Севиля, Малмьо, Базел, Лакс Линц, Селтик, Арсенал, Порто, Еспаньол, Гент, Башакшехир, Брага, Манчестър Юнайтед, Рез Бул Залцбург, Интер, Бенфика и Аякс.

ЛУДОГОРЕЦ – ФЕРЕНЦВАРОШ 1:1

1:0 Джоди Лукоки (24′)
1:1 Николай Сигневич (90+4’)

ЛУДОГОРЕЦПламен Илиев, Сисиньо, Антон Недялков, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Абел Анисе, Джоди Лукоки (77 – Мавис Чибота), Марселиньо, Вандерсон (84 – Светослав Дяков), Клаудио Кешеру (90 – Джордан Икоко)

ФЕРЕНЦВАРОШДенес Дибус, Миха Блажич, Абрахам Фримпонг, Марсел Хейщер, Ендре Ботка, Харатин (84 – Данило Ихнатенко), Давид Шигер (79 – Михал Шкварка), Токмак Нгуен, Олександър Зубков, Франк Боли (84 – Николай Сигневич), Исаел

Жълти картони: Георги Терзиев (Лудогорец); Абрахам Фримпонг (Ференцварош).