Лудогорец III срази Доростол (Силистра) с 4:1

Лудогорец III срази с 4:1 Доростол Силистра в мач от IV кръг на първенството в Североизточната трета лига – съобщава клубният сайт.

През първото полувреме падна само едно попадение. Резултатът в полза на “орлите”откри  Станислав Вълчев в 36-та минута.

Началото на второто полувреме даде надежди на Доростол, че може да измъкне нещо от срещата. Ерен Рубил изравни резултата в 53-та минута. В 60-та минута Мартин Русков реализира за 2:1. Превъзходството на разградчани продължи. Каел Димитров отбеляза още два гола във вратата на гостите за крайното 4:1, съответно в 66-та и 81-та минута.

Постигнахме хубава и убедителна победа. Изравнителният гол ни подейства стимулиращо и материализирахме своето превъзходство по достатъчно категоричен начин. Надявам се да се представяме още по-добре в следващите двубои – коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.

9 от футболистите във формацията са родени през 2003 г., другите двама – 2000  и 2001 г.

Разград24/7 допълва, че с тази среща се възобнови едно от старите дербита на Североизтока от времето преди Лудогорец да влезе в „А”-група. Дерби имаше и на трибуните, прехвърчаха искри между силистренските фенове и разградската агитка, която с тъпана и традиционните си песни подкрепяте тима. След края на мача, доволни от резултата и играта, момчетата от агитката на Лудогорец събраха пари помежду си и ги предоставиха на наставниците на младите футболисти, за да се почерпят за победата.

Лудогорец 3: 1. Мартин Петков, 17. Димитър Господинов, 5. Мартин Русков, 10. Алекс Маринов, 20. Озан Ремзи, 8. Станислав Вълчев – капитан, 21. Божидар Владимиров, 6. Георги Недков, 18. Енис Саид, 7. Росен Иванов, 15. Каел Димитров. Резерви: 12. Пламен Пепеляшев, 9. Онур Чолак, 16. Николай Горанчев, 4. Даниел-Виктор Кънчев, 3. Георги Маджаров, 1. Мартин Кирчев, 26. Петър Георгиев

Треньор: Димчо Ненов, пом.трен. Стефан Славов

Доростол: 1. Веселин Василев, 3. Даниел Желев, 5. Денис Ридван, 6. Христо Андонов, 8. Илиян Илиев, 9. Мелих Алим, 10. Емре Акиф, 11. Николай Николаев, 14. Ерен Рубил, 16. Теодор Кирчев, 2. Красен Димитров. Резерви: 4. Владимир Перчемлиев, 15. Боян Николов, 13. Десислав Андреев, 17. Николай Тончев, 18. Михаил Димитров.

Треньор: Деян Дечев