“Лудогорец” удари “Локо” (Пд) в последната минута

Лудогорец постигна драматична победа с 1:0 над Локо (Пд) в мач от 14-ия кръг на efbet Лига – съобщава клубният сайт.

Така шампионите водят убедително на върха в класирането преди паузата в шампионата заради световните квалификации. Гомис си отбеляза автогол в 90-ата минута след удар на Бернард Текпетей. Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач, но липса на шанс в завършващата фаза едва не провали тима.

През първата част домакините така и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на “смърфовете”, които се бяха затворили в своята половина. Второто полувреме обаче стартира доста по-добре за “орлите”, които след час игра получиха дузпа за нарушение срещу Текпетей. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, но топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо.

В самия край на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, но след преглед с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до наказателен удар не се стигна. В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си отбележи автогол и да донесе победата на своя противник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон, след като влезе в разпра с Ихинио Марин.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Кристиан Гомис (90′) – автогол

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Сисиньо, Шакил Пинас, Клод Гонсалвеш, Кирил Десподов (67 – Мавис Чибота), Пиерос Сотириу (67 – Ихинио Марин), Мануел Шоу (92 – Стефан Баджи), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (92 – Джордан Икоко), Доминик Янков (73 – Елвис Ману)

ЛОКОМОТИВ: Лукас Рейдър, Конър Руан, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (63 – Емил Янчев), Йосип Томашевич (79 – Шакил Сно), Бирсент Карагерен, Лукас Салинас (73 – Айвън Ангелов), Димитър Илиев, Георги Минчев

Жълти картони: Ихинио Марин, Мавис Чибота (Лудогорец); Георги Минчев, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев (Локомотив).

Червен картон: Мартин Паскалев (Локомотив).