“Лудогорец” с убедителна победа над “ЦСКА 1948”

Лудогорец лети към Десетата – съобщава клубният сайт.

„Орлите“ смазаха с 4:0 шестия ЦСКА 1948, като с този успех дръпнаха с 9 точки пред Локо (Пд), както и с 14 пред ЦСКА. Над всички бе Кирил Десподов, който участва при изработването и на четирите гола – два реализира, след негово центриране от корнер Са отбеляза, а след негов остър пас Ангел Лясков си вкара автогол. Като цяло шампионите играха много силно и можеха да отбележат и повече попадения.

Треньорът на „орлите“ Валдас Дамбраускас излезе с абсолютно същите 11, които победиха Левски с 3:0 на „Герена“. Схемата пък пак беше 3-4-3.

В 4-ата минута Текпетей проби отляво и намери добре Десподов, но ударът му с глава бе много неточен. Домакините продължиха да натискат и в 13-ата минута Сисиньо проби отлично отдясно, след което намери Текпетей. Ганаецът стреля, но право в тялото на Александър Александров. Лудогорец поведе в 36-ата минута. Тогава след центриране от корнер на Кирил Десподов Бърнард Текпетей стреля с глава. Даниел Наумов действа блестящо и изби, но за негово нещастие – право на крака на Жосуе Са. Отблизо португалецът нямаше как да сбърка за 1:0. Пет минути след това интригата в срещата приключи. Националният вратар Даниел Наумов направи огромна грешка. Той подари топката на Вандерсон, който от своя страна веднага намери Кирил Десподов, който на празна врата отбеляза. Крилото, което е собственост на Каляри, посвети гола на своя брат, който имаше рожден ден.

Лудогорец продължи да се забавлява и в 45-ата минута вече водеше с 3:0. Това се случи след много красива и скоростна атака, подета от Каули. Той изведе по лявото крило Кирил Десподов, който с външен фалц намери Сисиньо. Бразилецът с български паспорт скочи заедно с Ангел Лясков, който прати топката в собствената си мрежа – 3:0 за „орлите“.

След час игра резултатът стана 4:0. Клаудиу Кешерю изведе Кирил Десподов, който с хубав удар по земя не остави шансове на Даниел Наумов. Лудогорец беше много близо до пети гол в 71-ата минута. Тогава Каули подаде за Сисиньо, но неговият изстрел бе спасен от Наумов. Малко по-късно в игра за „орлите“ след два месеца лечение на травма се завърна капитанът Светослав Дяков. Той смени именно игралият много силно Каули.

Десетина минути преди края на срещата Кешерю бе близо до 17-ото си попадение в Първа лига от началото на сезона, но ударът му от фаул не намери целта, макар и да мина близо до дясната греда на Даниел Наумов.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 1948 4:0

1:0 Жосуе Са (36‘)
2:0 Кирил Десподов (40‘)
3:0 Ангел Лясков (45‘) – автогол
4:0 Кирил Десподов (61‘)

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Антон Недялков, Сисиньо, Кирил Десподов (65 – Доминик Янков), Оливие Вердон (79 – Георги Терзиев), Стефан Баджи (72 – Алекс Сантана), Клаудиу Кешерю, Жосуе Са, Бернард Текпетей, Вандерсон (65 – Елвис Ману), Каули Оливейра (72 – Светослав Дяков)

ЦСКА 1948Даниел Наумов, Александър Александров, Симеон Петров, Димитър Пиргов, Михаил Минков, Ангел Лясков, Емануил Личев (77 – Борислав Дамянов), Ивайло Чочев, Марио Топузов (77 – Мартин Хайдаров), Ангел Бастунов, Георги Русев (46 – Галин Иванов)

Жълти картони Кирил Десподов (Лудогорец); Ангел Лясков (ЦСКА 1948)