“Лудогорец” с историческа победа – първият български тим, надвил гранда “Андерлехт”

Лудогорец стана първият български тим, победил белгийския гранд Андерлехт – 1:0 в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите – съобщават от клубния сайт. Реваншът е след седмица в Брюксел.

Отборът на Анте Шимунджа започна силно, като на два пъти Тиаго затрудни защитата на гостите, но бе вдигната засада и при двата случая. В 8-ата минута обаче нямаше какво да спаси Андерлехт. Кирил Десподов центрира чудесно с левия крак към Тиаго и той с глава откри резултата -1:0.

След половин час игра Версхаерен застраши вратата на Лудогорец, но топката излезе в аут. Последва отличен пас на Игор Тиаго към Текпетей, който обаче не уцели рамката. Андерлехт отговори веднага, но Арнстад не се възползва от добрата позиция, на което се бе озовал. Домакините отговориха чрез Текпетей, който обаче не застраши Фербруген. В края на първата част Падт спаси удар на Версхаерен. След това пък гредата помогна на Лудогорец след изстрел на Дрейер.

В 64-ата минута Арнстад стреля, но над вратата. В 67-ата минута Деспдоов бе изведен зад защитата на гостите, но не успя да вкара гол. Бе вдигната и засада, но такава нямаше. 5 минути преди края Серджио Падт направи чудесно спасяване срещу Бенито Таман, който беше останал сам срещу него.