“Лудогорец” с важна победа на “Тича”

Лудогорец постигна изключително важна победа, след като удари с 3:2 Черно море на стадион “Тича” във Варна – съобщава клубният сайт. Със спечелените три точки шампионите излязоха на второ място в класирането с мач по-малко от временния лидер ЦСКА 1948.

Кирил Десподов откри резултата още във втората минута, след като изпълни много добре пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Дюлгеров.

През първото полувреме Лудогорец на два пъти пропусна да увеличи преднината си, като най-чистото положение изпусна Матиас Тисера, останал сам срещу Дюлгеров. Десподов също можеше да отбележи, но шутът му бе избит от вратаря. В последната минута на първата част домакините изравниха чрез Беншаа. Той успя да довкара в мрежата избита от Серджио Падт топка.

Второто полувреме започна с гол за Лудогорец в 48 ата минута. Разписа се Матиас Тисера от трудна ситуация. Бернард Текпетей направи преднината на “орлите” солидна в 66-ата минута лсед силен удар по земя, който бе неспасяем за Дюлгеров.

Домакините върнаха едно попадение в 76-ата минута. Тогава бе отсъдена дузпа след намеса на ВАР за игра с ръка в накaзателното поле на Лудогорец. Зад топката застана Евгений Сердюк, който реализира. Следващите минути обаче Шампионите играха солидно и не допуснаха опасности пред вратата, пазена от Падт.