“Лудогорец” смаза “Ференцварош” с 10 души

Лудогорец смаза с 3:0 шампиона на Унгария Ференцварош и продължава да води в своята група Н, като вече има пълен актив от 6 точки, а головата разлика е повече от впечатляваща – 8:1! По този начин „орлите“ взеха реванш за двете загуби и отпадането от гранда още в първия квалификационен кръг на Шампионската лига – съобщава клубният сайт.

Наставникът на разградчани Станислав Генчев не направи никакви експерименти и заложи на същите полеви футболисти, които размазаха с 5:1 ЦСКА Москва в първия мач от групите. Единствената промяна бе на вратата, където Пламен Илиев замени контузения Ренан, който все пак бе в групата. Треньорът на Фради Сергей Ребров пусна доста офанзивен тим, като атаката водеше новото попълнение Боли, а бе подкрепян от Исаел, Зубков и Токмак Нгуен.

Срещата започна ударно и Лудогорец поведе още в 39-ата секунда. Тогава Вандерсон намери добре включилия се отляво Антон Недялков. Най-добрият български играч в момента центрира с външен фалц с десния крак към Лукоки. Бързакът засече, Дибуш опита да спаси, но не успя – 1:0 за „орлите“. След ранния шок домакините се опитаха да натиснат, но не стигнаха до нещо сериозно пред българската врата. Напротив – в 16-ата минута Кешеру можеше да вкара втори гол. Рафаел Форстър намери румънеца със страхотен далечен пас. Кешеру би веднага, но вратарят на унгарците Дибуш се намеси решително. В 28-ата минута Лудогорец създаде отново напрежение пред вратата на Ференцварош. Лукоки проби отляво и центрира към Вандерсон. Българският национал би от въздуха, но Дибуш пак бе на мястото си. След това Кешеру опита добавка, но изстрелът му бе блокиран. В 35-ата минута Ловренчич подаде добре към Боли, който бе на добра позиция, но не успя да засече. Секунди след това Токмак Нгуен нанесе мощен изстрел, който за щастие не бе точен. Лудогорец отговори чрез заучено изпълнение на корнер. Топката попадна в непокрития Григоре. Вместо да бие обаче, румънският национал подаде, което бе грешка.

В 40-ата минута родният шампион поведе с 2:0. Марселиньо бе фаулиран на около 30 метра от вратата на Дибуш. Зад топката застана увереният Рафаел Форстър. Бразилският защитник изстреля брутален снаряд с левия крак, който се оплете в мрежата на Ференцварош. Голтъ изненада и треньорът на Лудгороец Станислав Генчев, който се хвана за главата. В 43-ата минута „орлите“ останаха с човек по-малко. Имащият един жълт картон Драгош Григоре настъпи Боли и реферът Бартош Франковски от Полша не се поколеба да му вдигне втори жълт картон.

На почивката в игра се появи Козмин Моци, който замени плеймейкъра Марселиньо. През втората част разградчани се прибраха доста назад, а логично унгарците логично хвърлиха всичко в атака. В 55-ата минута Фради стигна до най-чистото си положение. Баджи сбърка в средата на терена, Исаел изведе Токмак зад защитата. Норвежецът би, но Пламен Илиев блесна със спасяване. При добавката Исаел не уцели вратата. В 57-ата минута терена напусна крилото Джоди Лукоки, който получи контузия, а вместо него в игра влезе дефанзивният халф Яцек Горалски. След час игра Нгуен отново се озова на добра позиция и би, но Илиев пак бе на мястото си и парира.

В 65-ата минута преднината на Лудогорец стана класическа. Недялков спечели корнер. Вандерсон центрира към Рафаел Форстър, който с глава отклони топката в мрежата на Дибуш – 3:0! Малко след попадението втори играч на „орлите“ след Лукоки се контузи. Става дума за десния бранител Сисиньо, който изнасяше невероятен мач. Той бе сменен от Жордан Икоко.

До момента нито един български тим не бе успявал да вземе дори и реми като гост на унгарския гранд, а загуби претърпяха Локо (Сф), Марек, Левски, ЦСКА, а и самият Лудогорец.

ФЕРЕНЦВАРОШ – ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Джоди Лукоки (1′)
0:2 Рафаел Форстър (40′)
0:3 Рафаел Форстър (64′)

ФЕРЕНЦВАРОШ: Денес Дибуш, Марсел Хейстер, Абрахам Фримпонг, Миха Блазич, Исаел, Игор Каратин, Олександър Зубков (80 – Роланд Варга), Герго Ловренчич, Токмак Нгуен, Давид Сийгър (73 – Николай Сигневич), Франк Боли (73 – Михал Шкварка)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Драгош Григоре, Сисиньо (69 – Джордан Икоко), Рафаел Форстър, Абел Анисе, Марселиньо (46 – Козмин Моци), Стефан Баджи, Вандерсон, Джоди Лукоки (57 – Яцек Горалски), Клаудио Кешеру

Жълти картони: Марсел Хейстер (Ференцварош); Драгош Григоре, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки (Лудогорец).

Червен картон: Драгош Григоре (Лудогорец).