“Лудогорец” победи трудно “Спартак” (Варна) с 2:1

Лудогорец започна с победа пролетния дял от футболното първенство – съобщава клубният сайт.

Шампионите победиха с 2:1 Спартак (Варна) в морската ни столица и излязоха на първо място в класирането.

Кирил Десподов откри резултата в 8-ата минута. Той засече във вратата центриране на Игор Тиаго. Последният направи 2:0 17 минути по-късно, след като засече от движение подаване на Бернард Текпетей от дясно. Лудогорец имаше още няколко чисти положения през първото полувреме, но Десподов и Тиаго пропуснаха.

След почивката, домакините върнаха едно попадение чрез Луан в 57-ата минута. А след това на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Серджио Падт. На свой ред Лудогорец имаше също добри възможности да отбележи трети гол, но вратарят на домакините Фигуейредо спаси всичко.

Следващият мач на Лудогорец от първенството е домакинство на Славия следващата неделя, 19 февруари.

СПАРТАК (ВАРНА) – ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Кирил Десподов 9
0:2 Игор Тиаго 20
1:2 Да Силва 57

СПАРТАК (ВАРНА): 31. Фигейредо, 14. Ивей, 3. Карамоко, 6. Да Силва, 66. Цветков, 17. Беолусов, 22. Хименез, 10. Руменов, 7. Микелс, 23. Марио, 47. Антуи

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 22. Русо, 24. Вердон, 3. Недялков, 20. Нонато, 23. Шоу, 30. Нареси, 37. Текпетей, 11. Десподов, 9. Тиаго