“Лудогорец” отпадна от Шампионска лига, продължава в “Лига Европа”

“Лудогорец” загуби с 2:3 от “Ференцварош” в реванша от предварителния кръг на Шампионската лига и продължава участието си във втория предварителен кръг на Лига Европа. Там “орлите” ще срещнат исландския Валур Рейкявик.
Възпитаниците на Стойчо Стоев допуснаха два ранни гола, дело на Игор Харатин (17) и Михал Шкварка (21), а три по-късно Георги Терзиев намали на 1:2. В 29-ата минута Якуб Шверчок пропусна дузпа, което се оказа и решаващо за съдбата на “орлите”. В 48-ата минута Токмак Нгуен бе точен за 1:3, а крайният резултат оформи Хайстер, който порази собствената си врата.
Така Лудогорец продължава участието си в Лига Европа, където ще срещне Валур, докато Ференцварош ще играе с Валета във втория предварителен кръг на Шампионската лига.
Тимът от Рейкявик отпадна от Шампионската лига от словенския Марибор след две поражения – 0:3 и 0:2.
Така Валур, както и Лудогорец, който бе елиминиран от Ференцварош, слизат във втория по сила европейски клубен турнир.
Първата среща е на 25 юли в Исландия, а реваншът – на 1 август в Разград.