“Лудогорец” отнесе “Берое” с четири гола

Лудогорец върви все по-уверено към десетата си титла на България, след като победи с 4:1 Берое като гост – съобщава клубният сайт на шампионите. По този начин „орлите“ се възползваха максимално от ремито между ЦСКА и Локо (Пд) и дръпнаха с 8 точки на върха. В герой за шампионите се превърна влезлия като резерва Елвис Ману, който вкара два гола на Генадий Ганев.

Изненадващо треньорът на домакините Димитър Димитров бе оставил на пейката Мартин Камбуров, като атаката водеше Алиун Фал. Валдас Дамбраускас пък очаквано пусна Сисиньо като ляв бранител, като реално той бе заместникът на контузения Антон Недялков.

Срещата започна ударно за Лудогорец и още в 3-ата минута „орлите“, които играеха в розово, поведоха. Икоко отдясно намери Текпетей, той майсторски мушна топката между краката на Александър Цветков и изведе Клаудиу Кешерю. Румънецът елегантно копна топката над Генадий Ганев за 1:0. Румънецът бе в много тънка ситуация и бе трудно да се разбере дали той е в засада при момента на паса. Ръката му бе в положение офсайд, но тя не влияе, защото с нея не може да се отбележи редовен гол. Иначе в 7-ата минута напречната греда спаси Берое, след като Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободен удар. Домакините създадоха първото си по-добро положение в 16-ата минута. Тогава Макута проби отляво и намери Алиун Фал на добра позиция, но ударът му не бе точен. В края на първата част Берое направи супер атака. Кийлън Лебон бе изведен превъзходно зад защитата, но вместо да бие, върна топката към намиращия се на по-добра позиция Гаюс Макута, който обаче не успя да нанесе удар. Веднага след това и Алиун Фал пробва да бие, но не уцели вратата.

Берое тръгна смело напред през втората част и логично изравни в 51-ата минута. Тогава Алекс Сантана фаулира Кийлън Лебон на границата на наказателното поле. Зад топката застана Иван Минчев, който в стил Меси с левия крак не остави никакви шансове на Пламен Илиев – 1:1. Четири минути след това старозагорци бяха много близо до пълния обрат. Макута проби отляво и шутира, Пламен Илиев изби, но право на крака на Лебон, който стреля, но Сисиньо със самопожертвувателен шпагат спаси чист гол. Валдас Дамбраускас видя, че отборът му губи контрол над мача и направи двойна атакуваща смяна, като вместо Текпетей и Анисе влязоха Елвис Ману и Доминик Янков. Това веднага даде резултат и в 62-ата минута Ману вкара. Той получи чудесен пас от Сисиньо и останал сам срещу Генадий Ганев нямаше как да пропусне – 2:1 за „орлите“. В 74-ата минута Доминик Янков пробва своя мерник, като топката рикошира, но в крайна сметка бе спасена с една ръка от Генадий Ганев. Осем минути преди края на срещата Лудогорец стигна до трети гол. Кирил Десподов изведе отлично Елвис Ману, който без проблеми вкара втория си гол в мача – 3:1. Крайното 4:1 оформи именно Кирил Десподов, който с красив удар с десния крак препарира Генадий Ганев.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Клаудиу Кешеру (3′)
1:1 Иван Минчев (52′)
1:2 Елвис Ману (62′)
1:3 Елвис Ману (82′)
1:4 Кирил Десподов (89′)

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Теди Мезаг, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Александър Цветков (64 – Мартин Камбуров), Иван Минчев, Гаюс Макута, Ибрахима Конте (64 – Еривалдо Ферейра), Кийлън Лебон (64 – Октавио Мерло), Алиун Фал (86 – Димо Бакалов)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Жосуе Са, Сисиньо, Абел Анисе (58 – Елвис Ману), Алекс Сантана, Бернард Текпетей (58 – Доминик Янков), Каули Оливейра (80 – Вандерсон), Кирил Десподов, Клаудиу Кешеру (67 – Пиерос Сотириу)

Жълти картони: Иван Минчев, Октавио Мерло, Жозе Перейра (Берое); Сисиньо (Лудогорец).