“Лудогорец” обърна и изхвърли “Левски” от турнира за Купата на България

Лудогорец обърна от 0:1 до 2:1 Левски в осминафинала SESAME Купа на България и по този начин детронира „сините“, които спечелиха трофея през месец май – съобщава клубният сайт.. И трите гола паднаха през второто полувреме.

Уелтън даде аванс на гостите в 61-ат минута, когато се разписа отблизо. Осем минути след това влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за „орлите“. Единадесет минути преди края Бърнард Текпетей отбеляза за пълния обрат в полза на шампиона на България.

В самия край на срещата след намеса на ВАР реферът Георги Давидов даде дузпа за Левски, след като бе видяна игра с ръка на Оливие Вердон. Зад топката застана Хосе Кордоба, чийто удар бе високо в аут.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 ЛЕВСКИ
0:1 Уелтон (61)
1:1 Тиаго (69)
2:1 Текпектей (78)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Симон Слуга, Сисиньо, Оливие Вердон, Игор Пластун, Антон Недялков, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Густаво Нонато, Бернард Текпетей, Матиас Тисера, Рик

ЛЕВСКИ (3-5-2): Пламен Андреев, Келиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Георги Миланов, Филип Кръстев, Марин Петков, Роналдо, Уелтон