“Лудогорец” обърна “Ботев” (Пловдив)

Лудогорец направи нова крачка към деветата си титла, след като победи трудно, но сладко Ботев (Пловдив) в Разград с 2:1 – съобщава клубният сайт.

Треньорът на домакините Павел Върба бе заложил на доста интересен състав, в който впечатление правеше липсата на истински централен нападател. Тази роля бе отредена за Марселиньо, докато Клаудиу Кешерю бе резерва. Както е известно, той имаше контузия. Якуб Шверчок, който не игра добре срещу Арда, пък бе извън групата.

Първото положение в срещата бе пред вратата на гостите. Мавис Чибота пробва да изненада Янко Георгиев от фаул, но вратарят на Ботев (Пловдив) изби. В 20-ата минута „канарчетата“ вкараха гол, който обаче бе правилно отменен, тъй като Антонио Вутов игра с ръка. След това пък реферът Волен Чинков даде дузпа за Лудогорец за сблъсък между игралия много силно рожденик Станислав Работов и Мавис Чибота. След консултация с един от асистентите си обаче Чинков отмени най-тежкото наказание. В 24-ата минута Дяков можеше да изведе „орлите“ напред, но с глава стреля над вратата. Секунди след това Вутов отново вкара в мрежата на Владислав Стоянов, но голът не бе зачетен, защото юношата на Левски бе в засада. В 31-ата минута Иван Бандаловски игра с ръка в наказателното поле след удар на Вандерсон, но дузпа не бе отсъдена. Последва отлична комбинация, в която участваха Каули, Марселиньо и Вандерсон. Последният прехвърли Янко Георгиев, но Станислав Работов изби.

В 37-ата Лудогорец бе много близо до гол. Сисиньо даде прострелен пас за Вандерсон, Янко Георгиев изби в бразилеца и топката отиваше към празната врата, когато Бурбано със сетни усилия изби. Секунди след това Чибота изведе Вандерсон, но българският национал от чиста позиция не уцели вратата. В продължението на първата част Ботев (Пловдив) шокира домакините. Александър Тонев намери добре Балтанов отдясно, той веднага подаде към Антонио Вутов, който с левия крак не остави шансове на Владо Стоянов – 1:0 за гостите.

В началото на втората част Стоянов изби много хубав удар на Неделев от пряк свободен удар. Лудогорец успя да изравни в 57-ата минута. Тогава Сисиньо за пореден път проби отдясно и премина през Бурбано, след което качи топката на главата на Вандерсон. Българският национал пребори Костадин Ничев и не остави шансове на Янко Георгиев – 1:1. В 64-ата минута и гредата спря Лудогорец. Вандерсон изпълни заучен фаул, Чибота се размина, а Каули нанесе удар, топката се удари в гредата, а Светослав Дяков опита да направи добавка, но бе съборен от Бурбано. Дузпа обаче не бе дадена. В 73-ата минута влезлият като резерва Клаудиу Кешерю вкара топката в мрежата на Ботев (Пловдив), но попадението бе отменено, тъй като кълбото бе излязла в аут. В 84-ата минута Недялков центрира отляво към Кешерю, но и неговият удар срещна гредата, втора в актива на домакините за срещата. В 87-ата минута и Каули Оливейра направи голям пропуск след центриране на Сисиньо.

В 90-ата минута крепостта на гостите рухна и домакините стигнаха до победата. Вандерсон нахлу през центъра и намери добре Каули. Той центрира великолепно за резервата Жоржиньо, който с глава отблизо не сбърка – 2:1. Иначе е любопитно, че серията на „орлите“ без загуба продължава и вече е 31 мача.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

0:1 Антонио Вутов (45′ + 1)
1:1 Вандерсон (57′)
2:1 Жоржиньо (90′)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Абел Анисе (73 – Клаудио Кешерю), Каули Оливейра (94 – Стефан Баджи), Светослав Дяков, Мавис Чибота (72 – Жоржиньо), Марселиньо (84 – Димо Бакалов), Вандерсон (95 – Джордан Икоко)

БОТЕВ: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Костадин Ничев, Станислав Работов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Фабио Бурбано (67 – Станислав Шопов), Александър Тонев, Тодор Неделев (77 – Димитър Тонев), Антонио Вутов (89 – Бисер Бонев), Лъчезар Балтанов

Жълти картони: Драгош Григоре (Лудогорец); Фабио Бурбано (Ботев).