“Лудогорец” загуби 2 точки в Кърджали

Лудогорец не успя да превземе крепостта на Арда и кърджалийци спряха победната серия на „орлите“ – 2:2. Така шампионите водят с 6 точки пред Локо (Пд) и ЦСКА.

Очаквано Станислав Генчев направи някои ротации за разлика от мача с Черно море. Титулярни места получиха Пламен Илиев и Каули Оливейра.

Срещата започна с много чисто положение за Арда. Спас Делев се възползва от грешка от Сисиньо, намери на абсолютно чиста позиция Иван Коконов, който обаче не успя да нанесе удар и направи по-трудното – пропусна. Гостите отговориха с бърза атака в 9-ата минута. Тогава Недялков проби отляво и намери Ману. Юношата на Фейенорд пробва нещо средно между удар и пас към Десподов, който обаче не успя да засече. Само 120 секунди Лудогорец поведе в резултата. Колектива грешка в защитата на Арда и по-конкретно на Емил Мартинов, позволи на Кирил Десподов да изскочи сам зад защитата на домакините и с левия крак той нямаше как да сбърка – 1:0. Само 6 минути след това обаче Арда изравни. Светослав Дяков сбърка с паса към Драгош Григоре. Топката бе пресечена от Иван Коконов, който веднага изведе Спас Делев. За национала отблизо не бе проблем да я прати в мрежата на Пламен Илиев – 1:1. След попадението „орлите“ тръгнаха смело напред. Два удара пробва Каули Оливейра, но и двата бяха спасени с лекота от Иван Караджов. В 31-ата минута реферът Георги Давидов не даде дузпа за Лудогорец. Елвис Ману проби в наказателното поле и опита пас, но топката срещна ръката на Милен Стоев. Реакция от рефера обаче не последва. В края на първата част домакините натиснаха. Така на добра позиция се озова голмайстора Спас Делев, но този път изстрелът му бе право в ръцете на Пламен Илиев.

Втората част започна с много чиста ситуация за Лудогорец. Ману комбинира много добре с Кешерю, след което бе изведен зад защитата, но ударът му бе спрян от Иван Караджов. След час игра Каули действа гениално и направи отлично двойно с Кешерю. След това бразилецът копна за Елвис Ману, който от отлична позиция не намери целта с глава. В 65-ата минута Арда по чудо не стигна до втори гол. Иван Коконов бе изведен отдясно и пробва пас, Елвис Ману обаче се хвърли на шпагат и като по чудо не си вкара автогол. Спря го само отличната намеса на Пламен Илиев, който изби.

Лудогорец стигна до гол в 70-ата минута. Случи се по познат сценарий за последните мачове. Кирил Десподов центрира от корнер към напълно непокрития Драгош Григоре, който с глава буквално разстреля Иван Караджов – 2:1 за „орлите“.

В 84-ата минута Арда стигна до изравняване. Матеус Леони центрира отляво, Иван Тилев стреля с глава, топката бе спасен от Пламен Илиев, но се върна в резервата Жуниньо. За бразилеца не бе проблем отблизо до изравни – 2:2.

След попадението Лудогорец стигна до нова чиста позиция. Антон Недялков проби отляво и намери Клаудиу Кешерю, но игралият слабо румънски нападател не намери целта. След само няколко минути Кешерю изпревари Иван Караджов, но отново би неточно. В последните секунди на срещата разградчани можеха да стигнат до успеха. След многоходова комбинация между резервите Доминик Янков и Димитър Митков, Кешерю изведе Сисиньо на чиста позиция, но българският национал не успя да преодолее Иван Караджов.

АРДА – ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Кирил Десподов (11′)
1:1 Спас Делев (17′)
1:2 Драгош Григоре (70′)
2:2 Едимар Жуниор (84′)

АРДА: Иван Караджов, Милен Стоев, Милен Желев, Спас Делев, Александър Георгиев (76 – Едимар Жуниор), Иван Коконов (82 – Михаил Александров), Румен Руменов (76 – Иван Тилев), Деян Лозев (53 – Лъчезар Котев), Ребин Сулака, Матеус Леони, Емил Мартинов

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Алекс Сантана (88 – Стефан Баджи), Елвис Ману (71 – Мавис Чибота), Кирил Десподов (82 – Доминик Янков), Светослав Дяков, Драгош Григоре, Клаудиу Кешерю, Жосуе Са, Каули Оливйера (88 – Димитър Митков)

Жълти картони: Деян Лозев, Лъчезар Котев (Арда); Клаудиу Кешерю, Жосуе Са (Лудогорец).