“Лудогорец” загуби с 4:2 от “Брага”

Лудогорец загуби с 4:2 гостуването си на португалския Брага в мач от груповата фаза на Лига Европа – съобщава клубният сайт.

Резултатът бе открит от Ел Мусрати в 26-ата минута, а “орлите” успяха да изравнят седем минути по-късно с попадение на Пиерос Сотириу.

Три минути по-късно Брага отново поведе след гол на Юри Медейрош. Три минути по-късно Вандерсон Галено покачи на 3:1.

В 73-ата минута Марио Гoнзалез вкара за 4:1, а в 79-ата минута Игор Пластун успя да върне още едно попадение в мрежата на домакините за крайното 4:2,

В следващия кръг от група F “орлите” гостуват на Цървена звезда в Белград на 25 ноември.

БРАГА – ЛУДОГОРЕЦ 4:2

1:0 Ел Мусрати (26′)
1:1 Пиерос Сотириу (33‘)
2:1 Юри Медейрош (37‘)
3:1 Вандерсон Галено (40‘)
4:1 Марио Гонзалез (73‘)
4:2 Игор Пластун (79‘)

БРАГА: Матеус Лима, Ян Коуто, Пауло Оливейра, Диого Лейте, Нуно Сикейра (75 – Бруно Родригез), Юри Медейрош, Ел Мусрати (61 – Лукас Минейро), Андре Кастро (70 – Андре Хорта), Вандерсон Галено (70 – Франциско Моура), Витор Оливейра (61 – Марио Гонзалез), Рикардо Хорта

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Игор Пластун, Сисиньо, Мануел Шоу (65 – Стефан Баджи), Клод Гонсалвеш, Доминик Янков, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу (75 – Елвис Ману), Мавис Чибота (65 – Бернард Текпетей)

Жълти картони: Андре Кастро (Брага); Мануел Шоу, Игор Пластун (Лудогорец).