“Лудогорец” загуби с 3:5 от “Пирин” (Благоевград)

Лудогорец загуби от Пирин Благоевград победа с 3:5 в Разград – съобщава клубният сайт.

Това бе първо домакинско поражение на “орлите” в елита този сезон и идва във възможно най-неподходящия момент – седмица преди гостуването на „Българска армия“.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев бе заложил на състав, в който имаше и титуляри, и резерви. На вратата се завърна Кристиян Кахлина, а Серджо Пад бе оставен на пейката. Атаката поведе Ихинио Марин, а титулярно място получи Дорин Ротариу. От първата минута започна и Кирил Десподов, който отново бе с капитанската лента. Голямата новина от състава на гостите бе свързана с присъствието на Светослав Дяков в него. Легендарният капитан на Лудогорец, спечелил 10 титли с „орлите“, за пръв път излезе като съперник на стадиона в Разград и изнесе великолепен мач.

Гостите поведоха в 15-ата минута. Тогава Мохамед Брахими получи пас от дълбочина и пробва удар, но бе затворен от Шакил Пинас и се стигна до корнер. След неговото изпълнение Антон Карачанаков центрира отлично, а Христофор Хубчев се извиси и с глава откри резултата. След това благоевградчани подеха много добра контраатака, която обаче не успяха да завършат какво трябва. Лудогорец можеше да изравни в 29-ата минута. Тогава Каули проби отдясно и намери добре Ихинио Марин, който обаче беше блокиран току преди да отбележи. Домакинският натиск продължи и секунди след това Кирил Десподов пробва своя мерник от пряк свободен удар. Ник Хенгелман обаче спаси, макар и трудно. Пирин поведе с 0:2 в 39-ата минута. Тогава Краси Станоев подаде отдясно за Мохамед Брахими, който се бе озовал на върха на атаката. Алжирецът не успя да нанесе удар, но Оливие Вердон съвсем нелогично игра с топката, пращайки я в собствената си врата!

При контраатака в началото на второто полувреме Карачанаков овладя топката и метна чудесен пас за Мохамед Брахими, а той направи 3:0 за Пирин. Веднага след това домакините можеха да върнат едно попадение, но Ихинио Марин направи нов пропуск. Бедите за Лудогорец обаче следваха една след друга. В 64-ата минута контузия получи Жордан Икоко. И тъй като Сисиньо е наказан и на пейката нямаше друг краен бранител, като такъв влезе Георги Терзиев. Ужасът за Лудогорец бе пълен, когато Пирин стигна до четвърто поражение. То отново бе дело на Мохамед Брахими. Той финтира майсторски Игор Пластун и безпощадно вкара второто си попадение, правейки 4:0. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но впоследствие признато след намеса на ВАР. Домакините все пак върнаха едно попадение чрез. Оливие Вердон. Ротариу върна към бенинеца и той с хубав удар прати топката в мрежата на Хенгелман, който не се намеси по най-добрия начин.

Лудогорец стигна и до дузпа в 88-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Светослав Дяков срещу резервата Мавис Чибота. Зад топката застана Кирил Десподов, който вкара още един гол, правейки 2:4. Секунди по-късно Каули направи 3:4. Ротариу намери Вердон в наказателното поле и той с глава намери непокрития бразилец, който не сбърка. И тъкмо когато „орлите“ смятаха, че могат да стигнат до шокиращо изравняване, Венци Бенгюзов сложи точка на спора. Антон Карачанаков и Мохамед Брахими комбинираха помежду си. Алжирецът пробва пас, Кахлина се намеси, но прати топката право на крака на Венци Бенгюзов – 3:5.

ЛУДОГОРЕЦ – ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 3:5

0:1 Христофор Хубчев (15′)
0:2 Оливие Вердон (38′) – автогол
0:3 Мохамед Брахими (46′)
0:4 Мохамед Брахими (70′)
1:4 Оливие Вердон (77′)
2:4 Кирил Десподов (89′) – дузпа
3:4 Каули Оливейра (90′)
3:5 Венцислав Бенгюзов (90′ +1)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Шакил Пинас, Ихинио Марин (70 – Мавис Чибота), Кирил Десподов, Джордан Икоко (63 – Георги Терзиев), Мануел Шоу (46 – Алекс Сантана), Оливие Вердон, Стефан Баджи (60 – Доминик Янков), Дорин Ротариу, Игор Пластун, Каули Оливейра

ПИРИН: Ник Хенгелман, Александър Дюлгеров, Антон Карачанаков (92 – Конър Хендерсън), Красимир Станоев (81 – Венцислав Бенгюзов), Мохамед Брахими (78 – Иван Тасев), Николай Бодуров, Петър Занев, Преслав Йорданов (78 – Станислав Костов), Светослав Дяков (92 – Спас Георгиев), Стилиян Николов, Христофор Хубчев

Жълти картони: Антон Карачанаков, Светослав Дяков (Пирин).