“Лудогорец” загуби от “Мидтиланд”, продължава в Лига Европа

Датският първенец „Мидтиланд“ изхвърли „Лудогорец“ още във втория квалификационен кръг на Шампионската лига – съобщава клубният сайт. „Вълците“ победиха с 1:0 в Разград и по този начин „орлите“ ще продължат участието си в Лига Европа.

Треньорът на домакините Павел Върба направи нещо изненадващо и смени схемата на игра, като вместо обичаното 4-2-3-1 заложи на 4-3-3. В средата на терена си партнираха Анисе и Баджи, а малко пред тях бе Алекс Сантана. Клаудиу Кешерю пък поведе атаката. Наставникът на гостите Брайън Приске очаквано заложи на българския национал Божидар Краев. Първата интересна ситуация бе свързана именно с Краев, който получи жълт картон за нарушение срещу Драгош Григоре. В 9-ата минута Сантана сбърка пред наказателното поле на „Лудогорец“, като останаха съмнения за нарушение срещу него. Топката стигна до Святченко, чийто силен удар обаче бе спасен от Ренан. Датчаните продължиха да стоят по-добре на терена и създадоха още една опасност. Краев изведе добре Дрейер, който намери Ауер Мабил. Таранът от отлична позиция обаче не уцели вратата. В 32-ата минута пак Мабил пробва Ренан, който обаче отново бе на мястото си. Малко по-късно след центриране на Каули от фаул Моци би с глава, но без да застраши Хансен. В самия край на първата част Сори Каба се извиси с глава, но би в аут.

Второто полувреме започна както и първото – с опасност пред Ренан. Мабил би мощно, но над вратата. В 51-ата минута Ренан напусна вратата си, гонейки Краев. В крайна сметка Сори Каба би с глава, пак неточно. Секунди по-късно Краев се озова на добра позиция, стреля технично, но за щастие извън целта. В 55-ата минута Павел Върба коригира схемата си и пусна в игра тарана Ихинио Марин и крилото Текпетей, вместо Кешерю и единия вътрешен халф Анисе. След час игра Мабил би от фаул, но право в ръцете на Ренан. В 64-ата минута „Лудогорец“ създаде най-чистото си положение. Датчаните сбъркаха при изнасянето на топката, Каули шутира, а Паулиньо изби с ръка, но дузпа не последва, макар че такава имаше. Топката стигна до Чибота, който би с глава, но тя избита от голлинията. В 70-ата минута Каули пак се озова на добра позиция. Бразилецът обаче би много слабо. Добрите минути на „орлите“ продължиха. След корнер Баджи се оказа непокрит и стреля технично – в аут. В 77-ата минута гостите направиха контраатака, която бе завършена от Брумадо, но ударът бе спасен от Ренан, При последвалия корнер Мидтиланд стигна до гол. Получи се сериозно разбъркване, при който най-съобразителен бе Брумадо, който мушна топката между краката на Ренан – 1:0 за „Мидтиланд“. При центрирането останаха съмнения за фаул. След това Дрейер можеше да сложи точка на спора, но Ренан се справи.

ЛУДОГОРЕЦ – МИДТИЛАНД 0:1

0:1 Жуниор (78′)

ЛУДОГОРЕЦРенан дос Сантос, Сисиньо, Драгош Григоре, Козмин Моци, Антон Недялков, Стефан Баджи, Алекс Сантана, Мавис Чибота (79 – Жоржиньо), Абел Анисе (54 – Бърнард Текпетей), Каули Оливейра, Клаудио Кешеру (54 – Ихинио Марин)

МИДТИЛАНДЙеспер Хансен, Пауло Викотр Да Силва, Александър Шолц, Ерик Святченко, Йоел Андерсон, Франк Огочукву, Йенс-Лин Каюст, Андерс Дрейер, Божидар Краев (65 – дос Сантос Жуниор), Авер Мабил, Сори Каба (75′ – Андерсон)

Жълти картониКозмин Моци, Абел Анисе, Ихинио Марин (Лудогорец); Да Силва, Франк Огочукву, Божидар Краев (Мидтиланд)