Драма с хепиенд за “Лудогорец” в Литва: Продължаваме напред в Лига Европа!

Българският шампион Лудогорец влезе в групите на Лига Европа след драматично равенство 3:3 с Жалгирис в Литва – съобщава dsport.bg. Така с общ резултат 4:3 разградчани влязоха в груповата фаза и чакат утре жребия.

Жалгирис нанесе първия си удар “от съблекалнята” или по-точно след 20 секунди игра. Антон Недялков не се справи с Кеинде Ойвуси, който подаде към Фабиен Оурега, а той прати топката във вратата на Слуга, който бе излязъл напред.

Разградчани успяха бързо да се окопитят и да се върнат в мача и отново да поведат в общия резултат. Матиас Тисера стреля, Едвинас Гертмонас пробва да отрази изстрела му с крак, но Игор Тиаго я добута в мрежата.

Литовците обаче изобщо не се стреснаха от изравнителното попадение на Лудогорец и поведоха отново в 16-ата минута. След разбъркване в наказателното поле Ренан Оливейра върна с пета към Оливер Буф, който с изстрел по земя вкара за 2:1.

В 24-ата минута Рик Джонатан центрира в наказателното поле към Матиас Тисера, но не намери добре аржентинеца. Три минути след това Жалгирис стигна до корнер, но не създаде нищо опасно за Слуга след изпълнението му.

В 33-ата минута Рик Джонатан излъга защитник на домакините и подаде към Текпетей, но Гертмонас отрази изстрела на ганаеца от границата на наказателното поле.

В следващите минути двата тима намалиха оборотите след бързите попадения в началото на срещата.

В началото на втората част Лудогорец се опита да приложи натиск на домакините, а в 53-ата минута Текпетей стреля от дистанция но покрай вратата.

В 58-ата минута натискът на разградчани даде резултат, след като Матиас Тисера се справи с двама защитници на Жалгирис и прати топката във вратата на Гертмонас за 2:2. Така Лудогорец поведе с 3:2 в общия резултат.

В 63-ата минута головото шоу продължи. Ренан Оливейра с мощен изстрел прати топката във вратата на Слуга, след като Миличкович се справи със защитата на разградчани.

След попадението на домакините Анте Шимунджа направи първите си две смени. Спас Делев и Каули Оливейра замени Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

В 84-ата минута Каули навлезе в наказателното поле и успя да центрира остро към Игор Тиаго, но защитата на литовците се справи.

В последната минута на редовното време Карничник центрира, Рик Джонатан стреля, но защитник на Жалгирис изчисти от голлинията, а страничният рефер вдигна засада.

В началото на продължението Карничник намери непокрит Спас Делев, но изстрелът му с глава мина встрани. Две след това Каули изведе Рик Джонатан, който стреля в страничния стълб, но бе отсъдена засада.

В 110-ата минута Бурба даде остър пас към Йосип Тадич, а за щастие на “орлите” хърватинът стреля над вратата от удобна позиция.

В 117-ата минута Лудогорец получи правото да изълни дузпа след нарушение срещу Мануел Шоу. Зад топката застана централният бранител Оливие Вердон, който запази хладнокръвие и даде аванс на разградчани в общия аванс.

Жалгирис – Лудогорец 3:3

1:0 Фабиен Оурега 1′, 1:1 Игор Тиаго 8′, 2:1 Оливер Буф 16′, 2:2 Матиас Тисера 58′, 3:2 Ренан Оливейра 63′, 3:3 Оливие Вердон 120′ (д)

Шимунджа: Искаме всички да внимават за Лудогорец в Лига Европа