Общо 165 са кандидатите за местната власт в община Кубрат.
В последния ден за регистрация своите кандидати представиха десните от КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ-ОБЕДИНЕНИЕ (ДА БЪЛГАРИЯ, ДСБ, Зелено движение)“.
С техния кандидат желаещите да седнат в кметския стол станаха 7 – 6 мъже и 1 жена. Това са:
- Стефан Бориславов Димитров
партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ - Мариета Станимирова Борисова
ПП ГЕРБ - Хюсеин Исмаил Карасюлейман
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ) - Мартин Стефанов Обрешков
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - Павлин Тодоров Петров
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - Денислав Исидоров Белинов
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Алкин Осман Неби
Движение за права и свободи – ДПС
Осем пък са политическите сили, които искат да имат представители в Общинския съвет. С пълни листи са: ГЕРБ, ЗНС, ДПС и МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ). Общо 119 са кандидатите за съветници, по 6 за едно място.
Сеслав е селото с най-много желаещи да го управляват – 5. Изборите обаче са излишни в Равно, където има само един кандидат Общо кандидатите за селски кметове са 119. Ето имената им:
Беловец
- Есин Кямил Николова
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Гюлнур Лютфиева Мустафова
Движение за права и свободи – ДПС - Тургай Орхан Емин
ПП ГЕРБ - Нуржихан Бахриева Юзеирова
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ) - Неждет Басриев Вейсалов
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
Бисерци
- Юнзюле Сюлейманова Шакирова
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Алиш Мюстеханов Арифов
Движение за права и свободи – ДПС - Гюрсел Мюрселов Рюстемов
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ)
Божурово
- Зейнеб Кямил Мюрселова
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ) - Нуредин Акифов Хасанов
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Юджел Алимов Юсеинов
Движение за права и свободи – ДПС
Горичево
- Мехмед Сабриев Керимов
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Ерсен Билял Ибрям
Движение за права и свободи – ДПС
Задруга
- Нази Исмаил Юсеин
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Шюкрю Шабан Назиф
Движение за права и свободи – ДПС - Сурай Фикрет Сюлейман
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ)
Звънарци
- Хюсние Фикрет Расимова
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Йълмаз Шабан Мехмед
Движение за права и свободи – ДПС
Медовене
- Валентин Борисов Бойчев
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) - Зекерие Ахмедов Зекериев
Движение за права и свободи – ДПС - Емил Петров Христов
ПП ГЕРБ
Мъдрево
- Хатидже Сали Чалък
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ) - Салим Сюлейман Мустафа
Движение за права и свободи – ДПС
Савин
- Шефкъ Даудов Мехмедов
Движение за права и свободи – ДПС - Росица Пенева Димова
ПП ГЕРБ
Севар
- Леман Мехмедова Сюлейманова
Движение за права и свободи – ДПС - Сузана Иванова Солакова
ПП ГЕРБ - Мехти Наккиев Пачалиев
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ
Сеслав
- Наргис Фикрет Шакир
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ - Сунай Яшаров Исмаилов
Движение за права и свободи – ДПС - Сабрие Исмет Вели
ПП ГЕРБ - Юлиян Светлинов Асенов
ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ - Нурсин Рейхан Али
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ)
Точилари
- Шуаиб Билял Мехмед
Движение за права и свободи – ДПС - Назифе Кадирова Ахмедова
ПП ГЕРБ
Юпер
- Петър Симеонов Петров
ПП ГЕРБ - Георги Цанков Георгиев
МК „НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ) - Стефан Илиев Станчев
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
Равно
- Шинаси Алиев Абтулов
Движение за права и свободи – ДПС