Вандерсон донесе ценни три точки на Лудогорец

Лудогорец постигна много важна победа по пътя към десетата поредна титла, след като надделя с 1:0 над Арда – съобщава клубният сайт.

В герой за шампионите се превърна Вандерсон, който отбеляза дълбоко в добавеното време срещу останалите с 10 души кърджалийци. По този начин разградчани дръпнаха с 11 точки на ЦСКА преди домакинството на „червените“ на Етър.

Треньорът на домакините Валдас Дамбраускас промени схемата си на игра и вместо 4-2-3-1, заложи на 4-1-4-1. Литовецът подмени и някои от изпълнителите. Защитата и вратарят бяха същите, но напред от първата минута започнаха включилите се много силно срещу Берое Елвис Ману и Доминик Янков, като на пейката бе останал Бърнард Текпетей, докато Алекс Сантана бе дори извън групата.

Първото по-добро положение се откри за Лудогорец, като Доминик Янков пробва с хубав удар Иван Караджов, който обаче улови. Секунди след това Десподов изведе Янков, но роденият в Канада плеймейкър не уцели вратата. В 10-ата минута Десподов също стреля към своя съгражданин Иван Караджов, но пак стражът се намеси. Последваха две изпълнения на фаул от страна на Десподов, но националът не успя да застраши кой знае колко стража на кърджалийци. В 23-ата минута „орлите“ направиха отлична бърза атака, при която Елвис Ману изведе Жордан Икоко отдясно, той намери Доминик Янков, който обаче би високо над вратата.

В 27-ата минута Арда показа зъби. Спас Делев отправи истински снаряд към вратата на Пламен Илиев, но стражът изби майсторски. След това действията продължиха да се развиват пред вратата на Илиев. Алекс Петков след центриране от корнер игра с глава, като топката мина на сантиметри. Последва удар на Тонислав Йорданов, но отново Пламен Илиев се намеси. В края на първата част Лудогорец отново тръгна напред. В 43-ата минута Кешерю би над вратата, вместо да даде на намиращия се в по-добра позиция Кирил Десподов. В продължението на първото полувреме Вердон стреля с глава – в аут.

В 54-ата минута Лудогорец стигна до гол, който обаче бе отменен. Кирил Десподов центрира от корнер, Доминик Янков игра с топката, а Анисе продължи за Ману, който отблизо вкара. Попадението обаче бе отменено заради засада. Арда отговори с хубав удар от фаул на Спас Делев, който бе отразен от Пламен Илиев. Арда не създаваше нещо кой знае какво в атака, но отборът на Николай Киров стоеше добре на терена. Удар за Валдас Дамбруаскас бе и смяната заради контузия на Десподов, който бе грубо изритан от Александър Георгиев. Но драмата тепърва предстоеше. Малко по-късно Георгиев получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Пиерос Сотириу.

С числено преимущество Лудогорец тръгна напред, за да търси победата. Тя дойде в 95-ата минута, когато Бърнард Текпетей подаде отдясно към влезлият като резерва Вандерсон, който с хубав удар по земя прати топката в мрежата на Иван Караджов – 1:0!

ЛУДОГОРЕЦ – АРДА (КЪРДЖАЛИ) 1:0

1:0 Вандерсон (95′)

ЛУДОГОРЕЦПламен Илиев, Сисиньо, Елвис Ману (63 – Бернард Текпетей), Кирил Десподов (85 – Мавис Чибота), Абел Анисе, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Клаудиу Кешерю (72 – Пиерос Сотириу), Жосуе Са, Доминик Янков, Каули Оливейра (72 – Вандерсон)

АРДАИван Караджов, Александър Георгиев, Никола Таравел, Румен Руменов (70 – Иван Коконов), Деян Лозев, Алекс Петков, Емил Мартинов, Иван Тилев (80 – Милен Желев), Лъчезар Котев, Тонислав Йорданов (92 – Георги Атанасов), Спас Делев

Жълти картони: Абел Анисе, Оливие Вердон (Лудогорец); Александър Георгиев, Емил Мартинов (Арда).