Борците от Лозница с най-много медали от 27-ия турнир „Хюсеин Мехмедов”

Борците от СКБ”Кубадън” спечелиха най-много медали от 27-мото издание на националния турнир по свободна борба за деца, момчета, кадети и юноши в памет на Хюсеин Мехмедов. Състезанието се проведе на 13 април в Лозница.

В турнира участваха 123 състезателя от 12 клуба. Сред официалните гости бяха: седемкратният европейски, седемкратният световен и олимпийски шампион Валентин Йорданов, който беше награден със специален плакет, двукратен европейски, двукратен световен и олимпийски шампион Хасан Исаев, дъщерята на покойния шампион Ресмие Хюсеинова, внучката Мехнур Чакър и кметът на община Лозница Севгин Шукри със своя екип.

Лознишките борци, водени от треньора Севджан Адем-Шапката, успяха да извоюват най-много медали. Шампиони в отделните категории при децата станаха: Давид Пламенов, Мерт Мустафа, Ангел Мирославов, Айсун Юсуфов, Каан Самет – всички от Лозница, Емир Мустафа-Исперих, Мустафа Неджати-Самуил, Стефан Николаев, Александър Николаев-Айтос. При възрастова група момчета шампиони в своите категории станаха: Алекс Алексиев-Лозница, Гроздан Петков-Исперих, Аксел Кадир-Исперих. За най-перспективен  състезател на турнира беше определена Натали Ивелинова-Лозница, за най-резултатен – Гроздан Петков-Исперих, а за най-техничен Айсун Юсуф-Лозница.

Златния пояс на турнира заслужи Аднан Таиров-Лозница.

Ето и крайното отборно класиране: 1.Лозница, 2.Исперих, 3.Айтос.