Съкрушителна загуба за България във втория мач от Лигата на нациите

Българският национален отбор допусна разгромна загуба с 2:5 от Грузия във втория мач от турнира Лига на нациите, който се игра на стадион “Хювефарма Арена” в Разград.

Макар да бе победил същия съперник с 4:1 в приятелска среща миналата есен, тимът на Ясен Петров допусна много грешки и логично претърпя поражение.

Още в четвъртата минута гостите поведоха, когато Давиташвили бе точен с глава. Въпреки очакванията допуснатото попадение да мотивира нашите, те така и не съумяха да отговорят на агресивните действия на отбора на Вили Саньол и след половин час игра Азаров удвои. Преди гола българите претендираха за нарушение срещу Георги Миланов, но италианската съдийска бригада остана безмълвна.

След направените корекции на почивката домакините успяха да върнат едно попадение чрез Атанас Илиев; буквално секунди по-късно обаче Грузия възстанови преднината си чрез Зивзивадзе. В 58-ата минута съдията отсъди наказателен удар за гостите, който Кваратскелия превърна в нов гол. Това тотално обърка състава ни и 20 минути преди края на мача гостите за пети път намериха мрежата ни чрез Казаишвили.
В 83-ата минута резервата Илиян Стефанов оформи крайния резултат 2:5, а в заключителните моменти Грузия пропусна втора дузпа.

Така България остава с една точка след първите си два двубоя от турнира. В следващия си мач националите гостуват на Гибралтар.

След мача треньорът Ясен Петров обяви, че напуска поста си.