Седем медала за седмица за разградските лекоатлети

Общо 7 медала за седмица спечелиха спортистите от СКЛА”Лудогорец”-Разград за седмица – съобщават от клуба.

Разградските състезатели са участвали в общо три състезания.

Едното е международно и се е провело в столицата на Молдова – Кишинев – с участието на състезатели от Украйна, Румъния, България и Молдова. Само оттам медалите са три. Христофор Божанов е със сребърен медал в спринта на 400 м., а Михаела Маринова е сребърна медалистка в скока на височина и бронзова в тройния скок. На този турнир много добре се представи и Изабел Лазарова, която се класира шеста в бягането на 800 м.

На следващия турнир – „Веселин Даскалов” в Луковит – Изабел Лазарова вече е с медал в същата дисциплина  – сребърен при момичетата до 14 години с време 2,36 мин. Пак на 800 м., но при по-големите – до 16 години – Каролина Иванчовска е победител с време 2,32 мин.

На националната универсиада в София пък Димана Йорданова е с два сребърни медала – в скоковете на дължина и на височина.

От клуба поздравяват състезателите за отличното представяне и благодарят на “Лудогорско пиле”, с чиято подкрепа се подготвят лекоатлетите .