Рефер отне победата на “Лудогорец” над “Черно море”

Лудогорец не успя да победи Черно море в много напечен мач в Разград – 1:1 – съобщава клубният сайт.

В главно действащо лице се превърна реферът Георги Кабаков, който грубо поряза шампионите, отменяйки чист гол на Кешеру. Кабаков не даде и дузпа за Лудогорец. Равенството идва точно преди решителния мач за тази есен – домакинството на Ференцварош на 12 декември в последен двубой от груповата фаза на Лига Европа.

Треньорът на домакините Станислав Генчев заложи на всичко най-добро. На вратата започна Пламен Илиев, а пред него в защита действаха Сисиньо, Григоре, Форстър и Недялков. Стефан Баджи и Абел Анисе бяха вътрешни халфове, а пред тях стартираха Джоди Лукоки, Марселиньо и Вандерсон. Централен нападател пък бе Клаудиу Кешерю.

В 12-ата минута „орлите“ стигнаха до първа голова опасност. Антон Недялков изведе добре Клаудиу Кешерю, който веднага намери връхлитащия Джоди Лукокои. Вратарят на „моряците“ Миодраг Митрович обаче се намеси решително. Малко след това Вандерсон можеше да реализира, като премина през Виктор Попов, но Хантакиас блокира неговият изстрел. В 19-ата минута Черно море бе много близо до гола. Актау се включи отлично отляво и подаде към Исмаил Иса. Родният национал обаче не успя да нанесе точен удар. В 28-ата минута късметът не беше на страната на Лудогорец. Недялков намери с чудесен пас Сисиньо, бразилецът центрира великолепно за Лукоки, който би с глава, но в аут. Десет минути преди края на първата част пред „орлите“ се откри нова отлична възможност. Вандерсон поде контраатака и я завърша с пас към Марселиньо. Българският национал обаче не намери целта.

В 43-ата минута Черно море шокира домакините. Родриго подаде отдясно към Исмаил Иса. Националът не успя да засече, но това стори напълно непокрития Фахд Актау – 1:0 за варненци. Още в ответната атака Лудогорец можеше да изравни, но Клаудиу Кешеру би право в ръцете на Митрович.

Втората част започна с натиск на „орлите“, но положения липсваха. Кешерю веднъж спря лошо след добър пас отдясно. В 58-ата минута се откри нова добра възможност на Исмаил Иса, но и този път той не уцели вратата. След това отново пред „моряците“ се откри добра възможност, но Пламен Илиев спря удара на Актау. В търсене на гол, треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи подчертан офанзивна смяна, като замени Абел Анисе с тарана Якуб Шверчок. В 71-ата минута резервата Чибота нахлу отляво и комбинира с Шверчок, който стреля отблизо, но Митрович изби майсторски.

Секунди след това Лудогорец можеше спокойни да получи дузпа. Кешерю центрира отляво, Митрович изпусна топката и тя удари в ръката, която не бе прилепена към тялото на Андраде. Георги Кабаков обаче замълча. В 81-ата минута Недялков даде отличен пас към Марселиньо, който би с глава. Миодраг Митрович обаче се намеси решително.

В 84-ата минута Лудогорец изравни. Сисиньо центрира отдясно към другия фланг. Там Недялков върна за Шверчок. Полякът много майсторски си нагласи кълбото и го прати в долния ляв ъгъл на Митрович – 1:1. Само три минути след това дойде и много най-спорното положение в мача. Топката бе във вратата на Черно море, а Кешерю ликуваше. Но Георги Кабаков видя фаул срещу вратаря Митрович, като по-скоро той се сблъска със свой съотборник, а Кешеру се възползва от това. Определено може да се каже, че голът бе редовен, но мнението на Кабаков бе друго.

В продължението на мача Баджи качи топката на главата на Шверчок, който обаче би право във вратаря. След това пропуск направи и Кешеру, който пък не уцели вратата. В 92-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Сисиньо и Иса се сдърпаха пред скамейката на Черно море. Бразилецът посегна към нападателя, който падна на земята. А реферът Георги Кабаков не се поколеба да му вдигне директен червен картон.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Фахт АКтау (43′)
1:1 Якуб Шверчок (84′)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Абел Анисе (63 – Якуб Шверчок), Джоди Лукоки (67 – Мавис Чибота), Марселиньо, Вандерсон (83 – Станислав Манолев), Клаудио Кешеру

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Стефан Станчев, Виктор Попов, Димитрис Хантакиас, Даниел Димов, Мартин Минчев, Фахт Актау (88 – Жордао Кардосо), Родриго Енрике (46 – Аристоте Ндонгала), Мохамдес Букаси (50 – Емил Янчев), Исмаил Иса, Патрик Андраде

Жълти картони: Виктор Попов, Димитрис Хантакиас, Даниел Димов, Мохамед Букаси (Черно море).