Пиян велосипедист е засечен в Завет, а неправоспособен мотоциклетист в Раковски – съобщават от пресцентъра на ОДМВР-Разград.
Водач на велосипед с допълнително монтиран двигател с вътрешно горене е спрян около 11.30 часа на 28 януари в град Завет. В хода на полицейската проверка е установено, че криминално проявеният 37-годишен мъж е употребил алкохол. Пробата му с дрегер отчела 1,40 промила в издишания въздух. Започнато е бързо производство по чл.343 Б, ал.1 от Наказателния кодекс.
Мотоциклет „Honda JC05“ е спрян около 17 часа на 28 януари в разградското село Раковски. В хода на предприетите контролни действия е установено, че 33-годишният водач е неправоспособен, а превозното средство не е регистрирано по надлежния ред. Образувано е бързо производство по чл.345, ал.2 от Наказателния кодекс.