“Лудогорец” с нова победа в Efbet Лига

Лудогорец постигна нова победа в първенството на Efbet Лига. Шампионите удариха с 1:0 Дунав в Русе. С успеха “орлите” си върнаха първото място в класирането. Лудогорец има точка повече от Левски. Двата тима се срещат в директен сблъсък следващата неделя в Разград.

Клаудиo Кешеру откри резултата в 23-ата минута. Тогава Лукоки пробва удар към вратата, Росен Колев блокира шута, като топката попадна в Кешеру, който отблизо не сбърка.

В края на полувремето домакините създадоха напрежение пред Пламен Илиев, когато след центриране Ахмедов стреля с глава в аут.

През втората част мачът бе равностоен, като чисти положения пред двамата вратари почти нямаше. Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев извади Марселиньо, Джоди Лукоки и Клаудио Кешеру, за да ги съхрани за гостуването на Ференцварош в четвъртък, като на техните места се появиха Горалски, Жоржиньо и Чибота. Именно последният имаше добра възможност при контра атака в 83-ата минута, но ударът му бе уловен от Макенджиев.

В даденото от рефера продължение домакините имаха добра възможност, но Ахмедов стреля в стената след удобен фаул на два метра пред наказателното поле на Лудогорец.

ДУНАВ (РУСЕ) – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Клаудио Кешеру (23′)

Дунав: Благой Макенджиев, Самуел Инкоом, Александър Исаевски, Любен Николов (82 – Самир Аясс), Михаил Милчев, Росен Колев, Свилен Щерев (62 – Мартин Костадинов), Ивайло Лазаров, Диян Димов (75 – Фернандо Кавалканте), Стефан Христов, Ахмед Ахмедов

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Станислав Манолев, Рафаел Форстър, Стефан Баджи, Абел Анисе, Джоди Лукоки (70 – Жоржиньо), Марселиньо (58 – Яцек Горалски), Вандерсон, Клаудио Кешеру (75 – Мавис Чибота)

Жълти картони: Самуел Инкоом, Росен Колев (Дунав); Антон Недялков, Станислав Манолев, Яцек Горалски (Лудогорец).