“Лудогорец” прегази московското ЦСКА, вкара 5 гола за 25 минути и поведе в групата

С резултат 5:1 започнаха “орлите” битката в група Н – съобщава клубният сайт на “Лудогорец”. Срещата започна силно за Лудогорец и още в 7-ата минута Лукоки избяга от опеката на Магнусон и стреля, но топката срещна гредата. При добавката Вандерсон би технично, но в аут. В 11-ата минута руснаците вледениха феновете на българите. След центриране на Никола Влашич от фаул, младият Игор Дивеев се отксубна от Стефан Баджи и с глава не остави шансове на Ренан – 1:0 за ЦСКА. Последва голям натиск на Лудогорец. В 15-ата минута Сисиньо центрира отдясно за Марселиньо. Българският национал би с глава, но легендарният страж на руснаците Игор Акинфеев спаси, избивайки в напречната греда. Последва добър пробив на Недялков, който намери Кешеру. Румънецът би от движение, но бе спрян от Акинфеев. След това пък Марселиньо направи индивидуален пробив и би, но в аут. ЦСКА Москва можеше да вкара втори гол в 33-ата минута. Тогава Марио Фернандес се отскубна от Вандерсон и от малък ъгъл би, но Ренан бе на мястото си.

Второто полувреме започна феноменално за Лудогорец. В 48-ата минута Сисиньо проби отдясно, но бе блокиран. Топката попадна във Вандерсон, който би с десния крак, Акинфеев не се намеси добре и топката влезе в мрежата му – 1:1/ Само 120 секунди след това обратът бе факт. Играещият много силно Недялков подаде отляво, Джоди Лукоки озбяга от защитата на ЦСКА Москва и с десния крак просто насочи кълбото в руската врата. В 52-ата минута еуофорията бе пълна. Вандерсон подаде дълъг пас към Кещеру. Румънският таран засече красиво от въздуха и топката с елегантен фалц влезе за трети път в мрежата на Акинфеев – 3:1! В 68-ата минута Кещеру отново беше в прегръдките на своите съотборници, като бе точен след пас на Недялков.. В 73-ата минута румънецът оформи и своя хеттрик. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Акинфеев срещу Марселиньо. Успехът с 5:1 бе първият за БГ тим над руски на нашата територия. В другия мач от групата Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1 и така “Лудогорец” е водач във временното класиране в групата

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА (МОСКВА) 5:1

0:1 Дивеев (11′)
1:1 Вандерсон (47′)
2:1 Лукоки (50′)
3:1 Кешеру (52′)
4:1 Кешеру (68′)
5:1 Кешеру (72′) – дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Недялков, Сисиньо, Форстър, Григоре, Анисе, Баджи, Лукоки (83 – Жоржиньо), Марселиньо (75 – Горалски), Вандерсон, Кешерю (87 – Битон)

ЦСКА: Акинфеев, Фернандес, Дивеев, Карпов, Биол (54 – Чалов), Магнусон, Обляков, Влашич, Бистрович, Нишимура (54 – Ахметов), Кучаев