“Лудогорец” победи “Славия” в отложен мач от първенството

Лудогорец победи с 2:1 Славия в отложен мач от 5 – ия кръг на efbet Лига – съобщава сайтът на клуба.

На стадион “Александър Шаламанов” в София шампионите биха с 2:1. Матиас Тисера откри резултата в 10-ата минута. Той се разписа от близо след пас на Бернард Текпетей. Домакините изравниха в началото на второто полувреме чрез Галин Иванов. Халфът се разписа в 49-тата минута. Успеха за орлите донесе Кирил Десподов в 84-тата минута след като от близо успя да принуди вратарят на “белите” Вуцов, да избие топката в тялото му.

Лудогорец имаше тотално превъзходство през първото полувреме, като на няколко пъти футболистите пропуснаха да отбележат втори и трети гол. След почивката, при 2:1 Десподов пропусна да затвори мача, след като не успя да преодолее Вуцов.

СЛАВИЯ 1:2 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Тисера (10)
1:1 Иванов (49)
1:2 Десподов (84)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 33. Иванов, 93. Нгуена, 73. Минчев, 11. Добрев, 8. Стоев, 88. Тасев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 3. Недялков, 32. Пластун, 24. Вердон, 30. Педро Енрике, 4. Сисиньо, 6. Пиотровски, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 10. Тисера