“Лудогорец” обърна “Пирин”

Лудогорец победи Пирин на неговия стадион в Благоевград в мач от 6-ия кръг на efbet Лига с резултат 3:1. Мохамед Брахими (3) изведе домакините напред. Голове на Жосуе Са (15), Алекс Сантана (56) и Пиерос Сотириу (67-дузпа) донесоха пълния обрат за гостите. Така шампионите продължават без грешка в шампионата и вече са само на точка от лидера Славия, а имат и два мача по-малко.

Двубоят започна с леден душ за шампионите. Още в 3-ата минута Мохамед Брахими проби през центъра и изстреля истински снаряд от 25 метра, който препарира вратаря Кристиян Кахлина – 1:0 за Пирин.

Гостите отговориха с опасен шут в 8-ата минута на Алекс Сантана, който обаче профуча над вратата на Петър Петров.
В 15-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Центриране на Кирил Десподов от ъглов удар намери Жосуe Са в наказателното поле на домакините и ударът с глава на защитника бе неспасяем – 1:1.

Домакините трябваше да правят принудителна смяна още в 36-ата заради контузия на ветерана Орлин Старокин. На негово място се появи привлеченият през седмицата бразилец Педро Ферари.

Минута по-късно грешка на Кристиян Кахлина едва не доведе до второ попадение във вратата на Лудогорец. Той бе притиснат от Станислав Костов и изрита топката в тялото на нападателя, но за късмет на разградчани тя излезе в аут.

Второто полувреме започна доста притеснително за Лудогорец. Влезлият на почивката Вандерсон усука коляното си 4 минути след появата си на терена и бе сменен от Мавис Чибота.

Травмата на Вандерсон като че ли мотивира още повече разградчани, които с прекрасен гол на Алекс Сантана в 56-ата минута стигнаха до пълен обрат. Бразилецът елиминира съпротивата на няколко бранители и с истинска бомба не остави шансове на Петър Петров – 1:2.

В 67-ата минута Лудогорец вкара трети гол. Този път голмайстор беше Пиерос Сотириу от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стилиян Николов. Защитникът на Пирин не се ориентира добре в едно единоборство с Чибота пред своята врата и позволи топката да го удари в ръката. След проверка с ВАР реферът Станислав Тодоров не се поколеба да посочи бялата точка.

Третият гол сложи край на амбициите на домакините поне за точка и до края срещата на практика се доиграваше. Треньорите и на двата отбора направиха доста смени в последните минути и опасни положения пред вратите почти липсваха.

ПИРИН – ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Мохамед Брахими (3)
1:1 Жосуе Са (15)
1:2 Алекс Сантана (56)
1:3 Пиерос Сотириу (67-дузпа)
ПИРИН:  99 Петър Петров – 14 Стилиян Николов, 38 Александър Дюлгеров, 3 Петър Занев, 8 Орлин Старокин – 18 Светослав Дяков (к) – 7 Мохамед Брахими, 31 Красимир Станоев, 71 Антон Карачанаков – 25 Гурам Гощелиани, 29 Станислав Костов
Старши треньор Уорън Фийни
ЛУДОГОРЕЦ: 71 Кристиан Кахлина, 4 Сисиньо, 30 Игор  Пластун, 32 Жосуе Са, 3 Антон Недялков (к) – 8 Клод Гонсалвеш, 7 Алекс Сантана – 11 Кирил Десподов, 64 Доминик Янков, 37 Бернард Текпетей – 19 Пиерос Сотириу