“Лудогорец” загуби от “Тотнъм” и в Лондон

Отборът на Лудогорец загуби с 0:4 от Тотнъм в мач от група “J” на Лига Европа – съобщава сайтът на тима от Разград.

Голямо влияние за развитието на мача оказа и факта, че през последните две седмици нормален тренировъчен процес за разградчани  почти липсваше поради многото положителни проби за коронавирус.

Още в началото на срещата домакините опитваха да окажат натиск върху Лудогорец. В 6-ата минута главният съдия Гиорги Круашвили показа жълт картон на Клаудиу Кешерю след второ негово нарушение. Минута по-късно последва и пряк свободен удар за „шпорите“. Зад топката застана Гарет Бейл, но ударът му не бе точен. Минути по-късно Бейл отново стреля към вратата на Пламен Илиев, но Оливие Вердон успя да избие топката. В 16-ата минута падна първия гол в срещата в полза на Тотнъм, след пас на Деле Али топката рикушира в Драгош Григоре и се озова в краката на Винисиус, който остана сам срещу вратаря на разградчани и отбеляза първото попадение в мача.  В следващите минути момчетата на Жозе Мауриньо имаха още няколко удара към вратата на Лудогорец. В 34-ата минута Деле Али получи възможност да се разпише сам, но без капка егоизъм Али подаде на Винисиус, който бе останал пред празната врата и така последният завърши атаката и направи резултата 2:0 за Тотнъм. 6 минути по-късно последва и ъглов удар за Лудогорец, но до попадение не се стигна.

Второто полувреме започна със жълт картон за Танги Дномбеле от Тотнъм, който фаулира Антон Недялков. В 54-ата минута последва пряк свободен удар за Лудогорец, след като Джафет Танганга фаулира Икоко. Зад топката застана Кирил Десподов, но центрирането му не бе точно. В 63-ата минута Хари Уинкс направи резултата 3:0 след ювелирно изпълнение като топката влезе във вратата на разградчани след горна и странична греда. В 73-ата минута след грешка на Доминик Янков, който се подхлъзна, топката беше отнета и секунди по-късно Лукас Моура стреля от наказателното поле като по този начин оформи крайното 4:0.

След този мач шансовете на Лудогрец за излизане от групата са минимални, тъй като българският тим все още няма спечелена точка в група “J”.

ТОТНЪМ – ЛУДОГОРЕЦ 4:0

1:0 Карлос Винисиус (16‘)
2:0 Карлос Винисиус (34‘)
3:0 Хари Уинкс (63‘)
4:0 Лукас Моура (73‘)

ТОТНЪМ: Джо Харт (81‘ – Ауфи Уайтман), Бен Дейвис, Джафет Танганга, Дейвидсън Санчес, Мат Дохърти, Танги Ндомбеле (61‘ – Пиер-Емил Хьойберг), Деле Али (81‘ – Харви Уайт), Хари Уинкс, Гарет Бейл (67‘ – Джак Кларк), Карлос Винисиус, Лукас Моура (82‘ – Дейн Скарлет)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Козмин Моци, Драгош Григоре, Оливие Вердон, Абел Анисе (67‘ – Каули Оливейра), Стефан Баджи, Доминик Янков (89‘ – Димитър Митков), Джордан Икоко, Антон Недялков, Кирил Десподов (64‘ – Бернард Текпетей), Клаудиу Кешерю (67‘ – Мавис Чибота)

Жълти картони: Танги Ндомбеле (Тотнъм); Клаудиу Кешерю, Кирил Десподов, Иван Йорданов (Лудогорец);