“Лудогорец” загуби от “Малмьо” с 0:2

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Малмьо в първи мач от плейофите на Шампионската лига – съобщава клубният сайт. В 17-ата минута Кристиансен получи добър пас в наказателното поле, но ударът му срещна гредата. Секунди след това Рикс се озова на голова позиция, но тръгна да подава и Кахлина улови. Рикс стреля след 2 минути, но слабо и право в Кахлина.

Натискът на домакините даде резултат е 26-ата минута. Тогава след заучено изпълнение на корнер топката стигна до Бирманчевич, който с хубав удар ме остави шансове на Кахлина.

В 41-ата минута след грешка в защитата на Лудогорец, топката се озова в Рикс, който не затрудни Кахлина.

Три минути след това Телепетей проби отляво и  шутира силно, но Далин изби в корнер.

Втората част започна с положение за Малмьо. Левицки проби добре в наказателното поле, Кахлина се справи, а при добавката Рвкип не уцели вратата. Последва фаул за Лудогорец, изпълнен от Каули. Далин обаче изби.

След час игра Малмьо поведе с 2:0. След центриране от корнер се получи разбъркване пред Кахлина, който изби, но право на крака на Бергет – 2:0.

МАЛМЬО – ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Велко Бирманчевич (26′)
2:0 Инге Берге (61′)

МАЛМЬО:  Юхан Далин, Оскар Левицки, Франц Бруршон, Ласе Нилсен, Никлас Мойсандер (33 – Ерик Ларсон), Сьорен Рикс, Андерш Кристиянсен,  Ердал Ракип (81 – Малик Абубакари), Велко Бирманчевич (88 – Ади Налич) , Ю Инге Берге (81 – Феликс Беймо), Антонио Чолак

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиян Кахлина, Антон Недялков, Оливиер Вердон, Игор Пластун, Джордан Икоко, Клод Гонсалвеш, Алекс Сантана (73 – Мавис Чибота), Стефан Баджи, Бернард Текпетей (63 – Вандерсон), Пиерос Сотириу, Каули Оливейра

Жълти картони: Оскар Левицки (Малмьо); Бернард Текпетей (Лудогорец).