Лудогорец загуби, но продължава напред в следващия кръг на Шампионска лига

Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще срещне Динамо Загреб – съобщава клубният сайт. Това стана факт след загуба с 1:2 от Шамрок Роувърс, която обаче се оказа недостатъчна за ирландците и те отпаднаха, а “орлите” продължават напред.

Първият добър шанс в двубоя бе в 9-ата минута, когато Ричи Тауъл отблизо стреля покрай вратата на Серджо Пад. Първата възможност за Лудогорец беше три минути след това, но стражът Алън Манъс внимаваше.

В 21-ата минута Шамрок поведе в резултата. Серджо Падт отрази изстрел на Бърк с глава, но при добавката Аарън Грийн бе точен отблизо.

В следващите минути ирландците натиснаха Лудогорец в търсене на второ попадение, но до такова не се стигна.

В 32-ата минута Бърнард Текпетей опита изстрел от дистанция, но Манъс отново улови без проблеми. В добавеното време на първата част и Падт се справи с удар от далеч.

След почивката в игра за българския шампион се появиха Рик Джонатан и Спас Делев на местата на Бърнард Текпетей и Кирил Десподов.

В 51-ата минута разградчани останаха с човек по-малко, след като Мануел Шоу получи втори жълт картон.

След този момент логично домакините натиснаха. В 56-ата минута Сердо Падт отрази изстрел от пряк свободен удар на Греъм Бърк. В 65-ата минута контраатака на Шамрок завърши с картон за симулация на Ричи Тауъл.

В 73-ата минута Каули Оливейра прати топката в наказателното поле, като в крайна сметка тя стигна до Алекс Сантана, но Манъс отрази изстрела на бразилеца

Десетина минути преди края Каули получи преди центъра след два бързи паса отляво и се понесе по крилото. Бразилецът излъга няколко футболисти на Шамрок и стигна до границата на наказателното поле. Веднага обърна глава и видя на дъгата Рик, който можеше да продължи надясно за Делев, обаче сви топката и стреля с левия крак, но в аут. Секунди след това “орлите” стигнаха до нов добър момент, като Сотириу подаде към Сантана. Халфът шутира силно с десния крак от дистанция, за да се налага на Манус отново да се намесва.

Две минути преди края масираният натиск на Роувърс отново даде резултат, за втори път тази вечер. Тогава резервата Айдамо Емаху беше изведен зад отбраната на разградчани и силен удар с левия крак не остави шансове на Падт – 2:0 за Шамрок.

“Детелините” усетиха, че са близо до това да пратят мача в продължения, но безупречна контраатака от “орлите” в добавеното време беше завършена с мощен удар по диагонала от Каули Оливейра – 1:2 и Лудогорец е в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще срещне Динамо Загреб. Дори и да отпаднат обаче, “орлите” си гарантираха участие минимум в групите на Лигата на конференциите.

ШАМРОК РОУВЪРС – ЛУДОГОРЕЦ 2:1 (0:3)

1:0 Аарън Грийн (21)

2:0 Айдамо Емаку (88)

2:1 Каули Оливйера (90_2)

Съдия: Фабио Мареска, Италия

Стадион: “Тала Стейдиъм”

Шамрок Роувърс: 1. Алън Манус, 2. Шон Ганън, 3. Шон Хор, 5. Лий Грейс, 8. Райън Фин  – к, 26. Крис МакКан, 16. Гари Онийл (70′ – 20. Рори Гафни), 17. Ричи Тауъл, 22. Андрю Лайънс, , 9. Аарън Грийн, 10. Греъм Бърк (70′ – 7. Дилан Уотс)

Резерви: 25. Леон Полс, 30. Томс Лейтис, 11. Шон Кавана, 21. Джъстин Феризай, 23. Нийл Фаруджа, 27. Кори О’Съливан, 28. Гидео Тете, 38. Айдомо Емаку

Треньор: Стивън Брадли

Лудогорец: Серджио Падт, Жан Карничник, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Шоу, Алекс Сантана, Каули Оливейра, Бърнард Текпетей (46′ – Спас Делев), Кирил Десподов (46′ – Рик Джонатан ), Пиерос Сотириу