“Лудогорец” завърши 2020-та с победа

Лудогорец ще зимува с 6 точки преднина, след като победи Ботев (Пд) с 2:1 в последния мач в българския футбол за 2020 г.- съобщава клубният сайт.

Дебют като титуляр записа Иван Йорданов, който действаше като ляв бек. Почивка бяха получили Антон Недялков, Алекс Сантана и Каули Оливейра.

Първото положение логично се откри пред вратата на Георги Аргилашки, който улови удар на Кирил Десподов. В 17-ата минута Аргилашки изби пред главата на Кешерю, но прати топката право на крака на Чибота, чието воле мина застрашително над вратата. Секунди след това Доминик Янков майсторски проби през центъра и шутира, но Аргилашки отново бе на мястото си и изби. В 38-ата минута натискът на „орлите“ даде резултат и Лудогорец получи дузпа. Чибота проби в наказателното поле и шутира, като топката се отби в лявата ръка на Виктор Генев. Ударът от бялата точка бе изпълнен от Клаудиу Кешерю, който с много хубав изстрел и с помощта на напречната греда, не остави шансове на Аргилашки – 1:0. В последната минута на първата част Десподов направи чудесен пробив отляво, а топката стигна до Анисе, който от границата на наказателното поле отправи истински снаряд, като Аргилашки показа класа и изби.

Втората част започна с голям пропуск на Кешерю. След неразбирателство в защитата на Ботев, топката стигна до румънеца, който с левия крак не успя да преодолее Аргилашки. При последвалия корнер Десподов качи топката на главата на Кешерю, но той не намери очертанията. Нямаше обаче какво да спаси „канарчетата“ секунди по-късно. Тогава Чибота намери Кешерю в наказателното поле, румънецът свали за Доминик Янков, който с истинска тупалка не остави шансове на Аргилашки – 2:0.

След второто попадение темпото на игра спадна, но все пак „орлите“ искаха да вкарат и втори гол, но Аргилашки бе на мястото си. Вратарят, който мина и през Лудогорец, спаси виртуозно удар от фаул на Десподов в 70-ата минута. При последвалата контраатака резервата Салиф Сисе намери напълно непокрития Иван Василев, чийто удар обаче срещна гредата.

Ботев (Пд) намали резултата 90-ата минута. Младокът Стефан Попов изведе Салиф Сисе, който отбеляза за 2:1. В ситуацията Сисе бе в засада.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 – Клаудиу Кешерю (38‘)
2:0 – Доминик Янков (50‘)
2:1 – Салиф Сисе (89‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов ( 81‘ – Светослав Дяков), Абел Анисе, Мавис Чибота (71‘ – Бернард Текпетей), Оливие Вердон, Стефан Баджи (46‘ – Елвис Ману), Клаудиу Кешерю ( 60‘ – Димитър Митков), Доминик Янков, Иван Йорданов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев (88‘ – Стефан Попов), Славчо Шоколаров ( 88‘ – Мартин Русев), Георги Трифонов (77‘ – Петър Итов), Кристиан Добрев (63‘ – Салиф Сисе), Димитър Тонев, Иван Василев (88‘ – Венцислав Богданов)

Жълти картони: Стефан Баджи, Оливие Вердон (Лудогорец); Димитър Тонев, Георги Трифонов, Георги Трифонов, Виктор Генев  Ботев (Пловдив).