Генчев: Отговорността за това представяне е на всички

Наставникът на Лудогорец Светослав Генчев беше разочарован след поражението с 1:3 от Ласк (Линц), което остави “орлите” с 0 точки след изиграването на всички мачове от груповата фаза на Лига Европа.

“Изключително разочаровани сме, че завършваме кампанията по такъв начин. Това не отговаря на амбициите на клуба. Изиграхме много слабо първо полувреме. Второто започнахме много добре и стигнахме до гол. След изравнителния гол дадохме инициативата на противника. След мача е много трудно да кажем какъв трябва да бъде анализът. Трябва да работим върху всички аспекти на играта. След края на сезона ще стане ясно какво е моето бъдеще. В момента аз съм временен треньор”.

“Имаме да изиграем три мача в efbet Лига. Нашата амбиция е да спечелим титлата и да вземем Купата на България. Искаме да вземем девет точки, след което ще правим анализ. Отговорността за това представяне е на всички. Отборът може много повече. Съжалявам за представянето”.
Лудогорец завърши тазгодишното си участие в Лига Европа без спечелена точка – съобщаваклубният сайт. В последната си среща от група J разградчани не успяха да се справят с лидера в австрийското първенство ЛАСК и загубиха с 1:3 на „Хювефарма Арена“.
Двубоят започна с натиск на гостите. Първото опасно положение пред вратата на Лудогорец бе в 3-ата минута когато Рене Ренър шутира с левия крак, но неточно. 8 минути по-късно при атака на австрийците Оливие Вердон успя да избие топката в ъглов удар, който не доведе до нищо опасно пред вратата на разградчани. В 39-ата минута Кирил Десподов бе изведен от свой съотборник и опита самостоятелен пробив, но бе настигнат и блокиран от защитник на ЛАСК. 4 минути по-късно Сисиньо задържа противников играч в наказателното поле и главният съдия Виталий Мешков посочи бялата точка. Изпълнената от Томас Гойгингер дузпа бе отразена майсторски от Пламен Илиев.
Още в първите секунди на второто полувреме Клаудиу Кешерю проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Елвис Ману. Последният не остави шанс на вратаря Александър Шлагер и направи резултата 1:0 за разградчани. В 53-ата минута главният съдия отсъди пряк свободен удар за Лудогорец. Клаудиу Кешерю стреля, но вратарят на гостите изби. Малко след това Филип Визингер изравни резултата с удар от 20 метра. В 60-ата минута Алекс Сантана извърши нарушение в наказателното поле и получи директен червен картон. Рене Ренър направи резултата 2:1 за ЛАСК след изпълнена безпогрешно втора дузпа. В 67-ата минута резултатът стана 1:3, след като Мадс Медсен отбеляза с глава.
Така за пръв път Лудогорец напуска групите на европейски турнир без спечелена точка.
ЛУДОГОРЕЦ – ЛАСК 1:3
1:0 Елвис Ману (46‘)
1:1 Филип Визингер (56‘)
1:2 Рене Ренър (62‘)
1:3 Мадс Медсен (67‘)
ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко (70 – Георги Терзиев), Стефан Баджи (77 – Абел Анисе), Каули Оливейра (77 – Доминик Янков), Алекс Сантана, Мавис Чибота (46 – Елвис Ману), Кирил Десподов, Клаудиу Кешерю (77 – Бернард Текпетей)
ЛАСК: Александър Шлагер, Евгений Чеберко, Филип Визингер (86 – Кристиан Рамсебнер), Андреас Андраде, Рене Ренър, Мадс Мадсен, Джеймс Холанд, Райнхолд Ранфтъл (73 – Марвин Поцман), Томас Гойгингер (62 – Хюсеин Балич), Джоханъс Егещайн (73 – Патрик Пложер), Доминик Райтер (62 – Андреас Грубер)
Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец); Филип Визингер, Хюсеин Балич, Кристиан Рамсебнер (ЛАСК).
Червен картон: Алекс Сантана (Лудогорец)