В атрактивен мач “Лудогорец” завърши 2:2 срещу ЦСКА

Лудогорец и ЦСКА направиха 2:2 в дербито на кръга и запазиха статуквото на върха в Първа лига – съобщава клубният сайт. Реферът Георги Кабаков и ВАР съдиите удариха едно рамо на гостите, като не отсъдиха чиста дузпа в края на мача за нарушение срещу Игор Тиаго. Така „орлите“ продължават да имат аванс от едва една точка три кръга преди края, а финалът на първенството остава отворен. Самият мач пък бе изключително качествен и атрактивен.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев предпочете Текпетей на левия фланг и Нонато зад нападателя, вместо Спас Делев и Тодор Неделев.

Лудогорец успя да поведе с първата си добра атака в 18-ата минута. Нонато даде дълъг извеждащ пас към Десподов, който лесно надбяга Амос Юга, макар бранителят на червените да имаше няколко метра аванс при старта на двамата. Секунди по-късно Десподов технично прати топката в мрежата покрай Бусато. ЦСКА обаче отговори само след 4 минути. При една дълга топка Гарсес и Франко Русо скочиха, аржентинецът някак изби назад, кълбото попадна в Тобиас Хайнц, който със страхотен удар в горния десен ъгъл не остави шансове на Серджио Падт – 1:1. Този гол бе детайлно прегледен за фаул на Гарсес при единоборството с Русо, като и този път не бе намерено нищо нередно и решението бе правилно. Само три минути по-късно обстановката стана взривоопасна. В 32-ата минута при фаул за домакините на ъгъла на наказателното поле те можеха да поведат отново. Десподов изпълни, получи се рикошет в тялото на Станислав Шопов, който измени посоката на топката, но Бусато се разтегна и изби в корнер

.

В 42-ата минута ЦСКА стигна до пълен обрат след грандиозна грешка в отбраната на Лудогорец. Вердон подаде лошо към Пьотровски, Кареасо пресече паса, с едно подаване елиминира Пад и Маурисио Гарсес със силен шут вкара въпреки отчаяния шпагат на Русо на голлинията. Така след силна игра ЦСКА се оттегли с гол аванс на почивката. При нея Петев реагира с тройна смяна, пускайки в игра Кайо Видал, Педро Нареси и Игор Пластун. Украинецът замени Русо, а излязоха още Пипа и Пьотровски. Така Текпетей заигра като ляв бек, а пред него като крило започна да действа Кайо Видал.

Още във втората минута на втората част Лудогорец изравни. Десподов центрира отдясно, Игор Тиаго надскочи Юрген Матай и не остави шансове на Бусато. Пак голмайсторът на Лудогорец имаше шанс да вкара в 65-ата минута с глава след центриране на Текпетей, но този път ударът му не бе точен. Минута по-рано в игра се появи таранът на „червените“ Назон вместо Шопов, докато Ивайло Петев пусна Шоу вместо Нонато. В 84-ата минута Лудогорец не получи чиста дузпа. Игор Тиаго се измъкна от Турицов сам срещу Бусато и когато го преминаваше бе докоснат от вратаря и след контакта нападателят падна.Нито Кабаков, нито ВАР съдията обаче Владо Вълков реагираха при очевидното нарушение, с което брутално ощетиха “орлите”.