Борбен “Лудогорец 2” направи обрат с претендент за елита

Лудогорец 2, съставен само от таланти от местната школа, постигна знаменит обрат над един от претендентите за влизане в елитната efbet Лига – Пирин в мач от V кръг на Втора лига – съобщава клубният сайт. Момчетата на Тодор Живондов изоставаха с 0:2, но стигнаха до 3:2, като изнесоха лекция по футбол на именития си съперник от Благоевград, в чийто редици личаха имената на опитни футболисти като Станислав Манолев, Николай Бодуров, Преслав Йорданов и други. Талантите от школата на деветкратния шампион имаха превъзходство през всичките 90 минути, като надиграха съперника не само тактически, но и физически.

Пирин поведе в началото на мача. В рамките на 8 минути резултатът стана 0:2 след попадения на Преслав Йорданов и Джон. Вместо обаче да се стъписат от лошия развой на двубоя, момчетата в зелени фланелки тръгнаха за обрат и голът за 1:2 не закъсня. Негов автор в 27-ата минута стана капитанът Иван Йорданов, който има мачове и за първия тим. В 59-ата минута нападателят Димитър Митков изравни, като оползотвори сериозният натиск на Лудогорец 2 в тези минути.

Трите точки за талантите донесе Владислав Найденов. Крилото се възползва от невероятната си бързина и след атака отляво фиксира крайното 3:2.

Резултатът е напълно заслужен с оглед показаното от двата отбора на терена. Гостите можеха дори да си тръгнат с още по-изразителна загуба, ако не бяха някои пропуски пред вратата на Петров.

Лудогорец 2 – Пирин 3:2

Спортен център Лудогорец, 200 зрители

Голмайстори: 0:1 Пр. Йорданов (6), 0:2 Джон (14), 1:2 Ив. Йорданов (27), 2:2 Митков (59), 3:2 Найденов (85)

Лудогорец 2: 68. Владимир Русанов, 34. Бранимир Костадинов, 74. Хюсеин Кельовулев, 72. Ерол Дост, 75. Петър Генчев, 52. Тихомир Димитров, 62. Иван Йорданов,58. Димитър  Илиев, 50. Цветослав Петров, 97. Георги Чукалов, 81. Димитър Митков (20. Шоко, 31. Георги Вълчев, 45. Петър Караангелов, 38. Владислав Найденов)

Треньор: Тодор Живондов

Пирин: Петров, Бастунов, Бодуров, Николов, Исуф, Кобалви, Хендерсън, Станоев, Пр. Йорданов, Георгиев, Манолев (Карачанаков, Оукли, Алексиев)

Треньор: Уорън Фийни